//
کدخبر: ۴۶۱۹۳۷ //

رشد۳۳ درصدی صادرات کالاهای اظهاری از گمرک خسروی

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه از رشد ۳۳ درصدی ارزش کالاهای صادراتی اظهاری گمرک خسروی در دو ماهه نخست از سالجاری خبر داد.

رشد۳۳ درصدی صادرات کالاهای اظهاری از گمرک خسروی
به گزارش فرتاک نیوز،

علی اصغر عباس زاده، ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه بیان کرد: در دو ماهه نخست از سال جاری ۱۲۶ میلیون و ۶۸۹ هزار دلار کالای صادراتی به وزن ۱۶۱ هزار تن در گمرک خسروی اظهار و تشریفات گمرکی آن توسط کارکنان این گمرک در کوتاه ترین زمان به انجام رسیده است.

وی افزود: این میزان کالای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش رشد ۳۳ درصدی داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی را کلینکر سیمان، سنگ آهن، میوه و تره بار، کولر آبی، میلگرد آجدار، شمش و ورق فولادی، انواع کاشی و ... عنوان کرد.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه میزان صادرات کالاهای دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک خسروی به کشور عراق ارسال شده است را ۳۸ میلیون و ۷۱۷ هزار دلار کالا به وزن ۸۳ هزار تن عنوان کرد.

عباس زاده تصریح کرد: میزان کالای صادراتی دیگر گمرکات کشور در دو ماهه نخست از سالجاری از طریق گمرک خسروی به مقصد کشور عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۷ درصد و از حیث وزن ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی عبوری از این گمرک را کاشی و سرامیک، سیمان سفید، تخم مرغ ،کیک و بیسکویت، شیشه جام و.. عنوان کرد.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه در مجموع حجم کالاهای صادراتی اظهاری و عبوری از طریق گمرک خسروی در دو ماهه نخست سال جاری را ۱۶۵ میلیون و ۴۰۷ هزار دلار به وزن ۲۴۴ هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادر شده به عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش رشد ۲۱ درصدی و از لحاظ وزن کاهش ۲۳ درصدی داشته است

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۱۹۳۷ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان