-
شناسه خبر 294470

ایستگاه متروی شهید محلاتی واقع در خط ۷ متروی تهران (منطقه ۱۴ شهری)، طبق گفته مدیرعامل شرکت مترو بهمن‌ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران در مرداد ماه سال جاری، تحقق وعده افتتاح 12 ایستگاه مترو که از سوی مسئولان شهری مطرح شده بود را جدی تر کرد اما به تدریج با گره هایی که برای آزادسازی پول اوراق به وجود آمد، امیدها نا امید شد. اگرچه نقدهایی به عملکرد مدیریت شهری تهران وارد است و توسعه مترو در سال های اخیر با کندی زیادی مواجه شده اما اقداماتی برای افزایش تعداد ایستگاه های مترو در حال انجام است تا قدری در ترددهای روزانه شهروندان سهولت ایجاد شود. 

به گزارش فرتاک نیوز، با وجود اینکه متروی تهران با کمبود 1500 واگن و فرسودگی بیش از 40 رام قطار مواجه است اما در کنار آن به توسعه ایستگاه ها و خطوط هم نیاز است؛ در این راستا قرار است به زودی ایستگاه متروی شهید محلاتی واقع در خط 7 به بهره برداری برسد.

علی امام مدیرعامل شرکت مترو در جریان بازدید از 3 ایستگاه در حال تکمیل اقدسیه، میدان قیام و شهید محلاتی، آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی این ایستگاه ها را به همراه مجریان خطوط مربوطه و سایر دست اندرکاران امر، مورد بررسی قرار داد.

در پایان این بازدید چندساعته، امام از تلاش برای متوقف نشدن روند عملیات اجرایی 10 ایستگاه در حال تکمیل شبکه مترو در دوران بسیار سخت اقتصادی شهرداری تهران سخن گفت و افزود: علیرغم آنکه هنوز منابع مالی مورد نیاز برای راه اندازی ایستگاه های وعده داده شده برای افتتاح در سال جاری تامین نشده است اما جریان کار متوقف نشده و امیدواریم با بهره مندی هرچه سریعتر از کل وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت سال 1398 و همچنین مبلغ باقی مانده از بودجه سال جاری، بتوانیم خبرهای خوبی برای شهروندان در روزهای باقی مانده از سال 1399 داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مترو، ایستگاه شهید محلاتی از خط 7 شبکه مترو را که در منطقه 14 واقع شده است نزدیک ترین ایستگاه به لحاظ زمانی برای افتتاح و ورود به جمع ایستگاه های در حال بهره برداری دانست و گفت: کار ساخت این ایستگاه که از سال 1394 شروع شده است، مراحل پایانی خود را سپری می کند و امیدواریم بهمن ماه بتوانیم با تکمیل ایستگاه، آن را وارد مدار بهره برداری کنیم.

گفتنی است ایستگاه مترو شهید محلاتی در محدوده میدان سعیدی که از مناطق پرترافیک و با بافت متراکم جمعیتی است، قرار داشته و با افتتاح آن، یکی از خواسته های اصلی و مهم اهالی منطقه 14 جامه عمل خواهد پوشید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار