-
شناسه خبر 208865

یک عضو شورای شهر تهران در خصوص دو شغله‌های شهرداری توضیح داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

حجت نظری در گفت‌وگو با خبرنگار در پاسخ به این پرسش که مدتی پیش در خصوص دوشغله‌های شهرداری تهران هشدار داده بودید، این تذکر به کجا ختم شد؟ گفت: پاسخی کتبی به این تذکر داده نشد و معاون وقت توسعه منابع انسانی (دکتر شیخ) مواردی را به صورت شفاهی مطرح کردند البته در ابتدا اصل موضوع را انکار کردند و وقتی چند مثال نقض مطرح شد، اعلام شد این افراد سرپرست هستند و به زودی موارد اعلام شده، اصلاح می‌شود.

وی ادامه داد: در مدت کوتاهی چند نفر از کسانی که مد نظر ما بودند و نسبت به آن شناخت داشتیم که دوشغله هستند، تعیین تکلیف شدند از جمله مدیرعامل برج میلاد که همزمان مدیرکل انتصابات بود و ظرف کمتر از ۱۰ روز بنده، سمت مدیرکل انتصابات را تحویل داده و در حال حاضر سرپرست دیگری، این مسئولیت را بر عهده دارد یا معاون عمرانی شهردار که مدیرکل همان معاونت نیز بود، در خصوص ایشان نیز تعیین تکلیف شد.

نظری در ادامه با بیان اینکه شهرداری برای تعیین تکلیف برخی از سمت‌ها از جمله افرادی که به جز سمت خود، در هیئت مدیره سازمان‌ها و شرکت‌ها نیز حضور دارند، مهلت خواسته است، گفت: از لیست اولیه ما، بیشتر مدیران تعیین تکلیف شده‌اند و شاید دو، سه نفری باقی مانده باشند اما یک مورد خلاف قانون نیز قابل پذیرش نیست و باید اصلاح شود. در این خصوص شهرداری از ما زمان خواسته است.

وی در خصوص اینکه به تازگی لیست جدیدی از دوشغله‌های شهرداری منتشر شده است، تصریح کرد: لیست جدید ندیده‌ام بنابراین نمی‌توانم در خصوص آن اظهارنظر کنم اما ما پیگیر اصلاح این رویه هستیم و در صورت اطلاع، این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که برخی برای فرار از عنوان دوشغله، قراردادهای خود را تغییر وضعیت داده و ساعتی کرده‌اند گفت: باید دید میزان حضور آنها در شهرداری در تعریف شغل می‌آید یا خیر. نیروهای رسمی شهرداری از قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر قراردادها از جمله خدمات اداری شهر، هادیان شهر، حامیان شهر و ... مشمول قانون کار هستند و تعریفی که قانون کار از شغل می‌دهد.

* به موضوع دوتابعیتی‌های شهرداری ورود می‌کنیم

نظری در ادامه در پاسخ به این پرسش که برخی از مدیران شهرداری، خانواده‌هایشان در خارج از کشور زندگی می‌کنند و بیم دوتابعیتی بودن آنها وجود دارد، آیا شورا به عنوان نهاد نظارتی تاکنون به موضوع مدیران دوتابعیتی ورود پیدا کرده است؟ گفت: در خصوص زندگی‌ خانواده‌ها در سایر کشورها، نمی‌توان قضاوتی داشت و نقدی وارد کرد. بسیاری از مسئولان ما، فرزندانشان در خارج از کشور مشغول تحصیل هستند و عملاً نمی‌توانیم به این دلیل، این مدیران را تغییر دهیم یا آنها را از حق مدیریت محروم کنیم اما شورا به عنوان نهاد نظارتی به موضوع دوتابعیتی ورود خواهد کرد و حتماً این موضوع را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا اگر مدیری تابعیت مضاعفی دارد، شناسایی شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468