-
شناسه خبر 1476

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با هر گونه تخلف در تغییر کاربری زمین ها برخورد جدی می کنیم.

به گزارش فرتاک نیوز؛ به نقل از دادگستری هرمزگان، حجت الاسلاممحمد صادق اکبری در دوازدهمین هم اندیشی شورای حفظ حقوق بیت المال افزود: در حال حاضر انگیزه سودجویان برای دخل و تصرف در این مواهب الهی از جمله دریا، کوه، جنگل و... زیاد شده است و بر اساس قانون هایی که وضع شده وظیفه سامان دادن به آنها داریم و تمام تلاش خود را به کار می بریم تا دست سودجویان از این منافع گران بها کوتاه کنیم.

وی ادامه داد، برای این مهم، شورای حفظ حقوق بیت المال تشکیل شده است که با جدیت دنبال می شود و این مهم در هرمزگان هم به صورت منسجم تشکیل می شود و باعث شده تا روند تجاوز به اراضی ملی و دولتی به نحو چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه به پرونده ها حقوقی و تغییر کاربری در این شورا اشاره کرد و افزود: در تخلفات تغییر کاربری قلع و قمع زیادی صورت گرفته است و قلع و قمع ها هم کلی بوده و بصورت جزیی نبوده است چرا که عقیده داریم اگر تخلفی صورت گرفته باید کامل از بین برود.

سعید اسدی دادستان بندرعباس نیز در این هم اندیشی مهمترین عامل در حفظ حقوق بیت المال را پیشگیری دانست و گفت: اگر به پیشگیری توجه شود شاهد کاهش تصرفات خواهیم بود.

وی همچنین خواستار تعیین تکلیف سازه های غیر مجاز در سواحل شد و گفت: همه باید کمک کنند تا شاهد تجاوز به سواحل نباشیم.

   

 

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • سعید
    0 0

    مبارزه با زمین خواری و تغییرکاربری هایی که با هماهنگی برخی از مسئولین انجام می گیرد یک پدیده شومی می باشد که مدت زیادی است در ایران ریشه دوانیده است ولی متاسفانه هنوز علی رغم مقابله های خوب یکه قوه قضائیه با برخی از این افراد داشته است، هنوز بکار خود ادامه می دهند.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار