//
کدخبر: ۴۵۸۲۲۳ //

هنرمندان و بازیگرانی که با وجود شهرت، دکترا هم دارند! (با بیوگرافی و عکس)

شاید باورتان نشود، اما بسیاری از هنرمندان و بازیگران محبوب شما علاوه بر استعداد و شهرت، دارای مدرک دکترا نیز هستند. در این مطلب، به معرفی تعدادی از این افراد برجسته و بیوگرافی و عکس آنها می‌پردازیم.

هنرمندان و بازیگرانی که با وجود شهرت، دکترا هم دارند! (با بیوگرافی و عکس)

تحصیلات دانشگاهی برای بسیاری از افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما بسیاری دیگر از افراد تنها رسیدن به خواسته ها و علایقشان را در اولویت قرار میدهند و تحصیلات دانشگاهی برایشان اهمیتی ندارد.

در میان چهره ها و هنرمندان، بسیاری از آنها تحصیلات دانشگاهی ندارند و به داشتن دیپلم بسنده کرده اند اما در میان هنرمندان، بازیگرانی وجود دارند که تحصیلاتشان را تا مقاطع عالیه ادامه دادند و مدرک دکترا گرفتند.

با چهره ها و بازیگرانی که مدرک دکترا دارند بیشتر آشنا شوید

در ادامه این مطلب به بازیگرانی که مدرک دکترا دارند اشاره میکنیم.

مهدی سلطانی

مهدی سلطانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان است که مدرک دکترای تئاتر از فرانسه دارد و یکی از چهره های موفق بازیگری در تلویزیون و تئاتر است.

مهدی سلطانی

مهدی سلطانی سروستانی سال 1350 در سروستان متولد شد و با بازی در سریال هایی چون مادرانه، دیوار، مدینه، هفت سنگ، کیمیا، زیرپای مادر، پدر و شهرزاد به شهرت و محبوبیت بین مردم رسید و علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی و خوانندگی هم دستی دارد.

محمود عزیزی

محمود عزیزی بازیگر، کارگردان، نویسنده و مدرس تئاتر یکی دیگر از چهره هایی است که مدرک دکترا دارد و مدرک دکترای تئاترش را فرانسه گرفت.

محمود عزیزی

محمود عزیزی بازیگر نقش پدر ستایش در سریال ستایش است که بازی در سریال های دیگری چون نیمه پنهان ماه، زیر چتر خورشید، تولدی دیگر، سفر سبز، به دنیا بگویید بایستد، معراجی ها، راز پنهان، تعطیلات رویایی و ... را در کارنامه هنری اش دارد.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ بازیگر جوان سینما و تلویزیون است که علاوه بر بازیگری تحصیلات دانشگاهی اش را ادامه داده و مدرک دکترای فیزیولوژی گیاه دارد.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ متولد سال 1356 است و با بازی در سریال وفا به کارگردانی محمدحسین لطیفی به عنوان چهره ای جوان و بازیگر شناخته شد و بازی در فیلم سینمایی روز سوم نقطه عطفی در کارنامه هنری او محسوب میشود.

امید روحانی

امید روحانی یکی دیگر از بازیگرانی است علاوه بر فعالیت در دنیای هنر، مدرک تخصصی بیهوشی دارد و پیش از بازیگری در این حرفه مشغول فعالیت بود.

امید روحانی

امیدروحانی تخصص بیهوشی را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرد و به عنوان بازیگر در سریال هایی چون مرد دوهزار چهره، ساختمان پزشکان، راه طولانی، دزد و پلیس، زمانه، نوار زرد و ... به ایفای نقش پرداخت.

ایمان اشراقی

ایمان اشراقی یکی دیگر از هنرمندانی است که تحصیلات عالیه دانشگاهی دارد و متخصص پوست، مو و زیبایی است.

ایمان اشراقی

ایمان اشراقی همان بازیگر نقش کامران در سریال خط قرمز است که بسیاری از مردم او را با بازی در این نقش می شناسند. این هنرمند کشورمان در کنار طبابت این روزها در تئاتر هم فعالیت میکند.

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن یکی دیگر از هنرمندان کشورمان است که علاوه بر فعالیت در حوزه هنر در زمینه روانشناسی هم فعالیت داشته و دانشجوی دکترای روانشناسی است.

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن متولد سال 1347 است و بازیگری را از سال 1373 آغاز کرده و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته است که از جمله سریال های او میتوان به سرزمین مادری، از یاد رفته، روزهای به یادماندنی و سرنخ اشاره کرد.

بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که تحصیلات عالیه دارد و در رشته روانشناسی تربیتی دارای مدرک دکترا است.

بهنوش طباطبایی

این بانوی هنرمند دوره بازیگری را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده است و بازیگری را از سال 77 آغاز کرد و در سریال هایی چون مسافری از هند، عشق گمشده، پیله های پرواز، گل های گرمسیری، چاردیواری، در مسیر زاینده رود، مختارنامه، از یاد رفته، میکائیل و... به ایفای نقش پرداخته است. 

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۸۲۲۳ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان