//
کدخبر: ۴۵۱۴۶۹ //

تولد چهره های مشهور ایرانی در ۴ فروردین + عکس و زندگینامه

امروز 4 فروردین همزمان با سالروز تولد چند هنرمند مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 4 فروردین + عکس و زندگینامه
به گزارش فرتاک نیوز،

در روزشمار تاریخ تولد چهره‌های مشهور ایرانی به چهارمین روز از فروردین ماه رسیدیم. امروز 4 فروردین همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره‌های مشهور ایرانی متولد امروز می پردازیم.

امیر کریمی

امیر کریمی خواننده موسیقی پاپ کشورمان 4 فروردین 1349 در تهران متولد شد.

امیر کریمی

امیر کریمی سالهای زیادی از عمرش را در راه موسیقی صرف کرد و در نهایت اولین آلبومش را در سال 1378 با نام غریبه روانه بازار موسیقی کرد.

مهتاب دومین آلبوم امیر کریمی بود که سال 89 منتشر شد و بعد از آن چند آلبوم دیگر توسط امیر کریمی به دنیای موسیقی عرضه گردید.

عزت الله مقبلی

عزت الله مقبلی بازیگر و دوبلور کشورمان در 4 فروردین سال 1312 در تهران بدنیا آمد.

این هنرمندکار هنری خود را از تئاتر شروع کرد و در سال 1335 به دوبله پرداخت. وی در دوبله به‌جای الیور هاردی، لویی دوفونس و والتر برنان حرف می زد.

از نقش‌های برجسته عزت الله مقبلی در کار دوبله می توان به حرف زدن به‌جای والتر هوستون در فیلم گنج های سیرا مادره اشاره کرد.

عزت الله مقبلی

عزت الله مقبلی همچنین سالهای طولانی در برنامه رادیویی صبح جمعه با شما هنرنمایی کرد. این هنرمند 13 دیماه 1367 در 55 سالگی به علت بیماری قلبی در لندن درگذشت و در روز چهارشنبه 20 دیماه 1367 پس از انتقال به ایران، در قطعه 12 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

واروژ کریم مسیحی

واروژ کریم مسیحی کارگردان، فیلم نامه نویس و تدوین گر و ایرانی ارمنی تبار کشورمان در 4 فروردین 1331 در اراک متولد شد.

این هنرمند از ابتدای ورود خود به سینما تا 18 سال بعد به طور مستقل، سه فیلم کوتاه فاخته (1354)، کوچ (1356) و سَلَندَر (1359) را ساخت.

واروژ کریم مسیحی

واروژ کریم مسیحی برای ساخت فیلم پرده آخر برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر در سال 1369 و بهترین تدوین برای فیلم برنده ها در جشنواره سال 1389 شد.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۱۴۶۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان