//
کدخبر: ۴۴۸۱۸۹ //

برنامه‌های طنز در ماه رمضان چگونه است؟

مدیر رادیو صبا به تشریح ویژه‌برنامه‌های این شبکه برای نوروز ۱۴۰۳ پرداخت و تاکید کرد: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان و نوروز با یکدیگر مقارن شده‌اند، لازم بود برای هر دو مناسبت برنامه متناسب تولید کنیم.

برنامه‌های طنز در ماه رمضان چگونه است؟
به گزارش فرتاک نیوز،

حمیدرضا افتخاری در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه این شبکه از اوایل آذرماه برنامه‌ریزی خود برای تولید برنامه‌های نوروز و رمضان را شروع کرده‌ است، گفت: در این زمینه تولیدات نیز از اوایل بهمن‌ ماه آغاز شده است. سعی کرده‌ایم در مقاطعی از روز برنامه طنز و سرگرمی و در مقاطعی برنامه‌های مرتبط با ماه رمضان داشته باشیم.

او ادامه داد: پس از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز برنامه «حوالی بهار» با موضوعاتی پیرامون نوروز آغاز خواهد شد.

افتخاری با اشاره به اینکه برنامه‌های نوروزی شبکه رادیویی صبا از ۲۹ اسفندماه آغاز خواهد شد، اظهار کرد: صبح‌ها برنامه «شهر فرنگ» به عنوان یک جُنگ نمایشی از ساعت ۹ تا ۱۰ و پس از آن برنامه زنده طنز «دو قاف» از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ با اجرای آقایان مهدی قناعت‌پیشه و محمدرضا قلمبر از رادیو صبا پخش خواهد شد.

مدیر رادیو صبا ادامه داد: ویژه‌برنامه‌های عصر نیز تلفیقی از محتوای نوروزی و ماه مبارک رمضان خواهد بود. برنامه «بهارجان‌ها» در این زمینه طراحی شده است که یک مجله شاد عصرگاهی است که ویژه‌برنامه افطار هم در آن گنجانده شده است.

او درباره برنامه‌های تولیدی رادیو صبا در این ایام، توضیح داد: برنامه «کاشیا» که با اجرای دو مجری با لهجه کاشانی پخش خواهد شد، به رسم و رسوم نوروز و ماه رمضان می‌پردازد.

افتخاری «مسافرخونه» را ویژه برنامه دیگر این شبکه رادیویی در نوروز معرفی کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه تقارن ماه رمضان و نوروز سبب می‌شود برخی به سیاق سالیان قبل به سفر نروند و در شهر خودشان بمانند که روزه بگیرند، در این برنامه سفرنامه‌نویسانِ جوان تجربیات خود از سفر را تعریف می‌کنند.

او سپس به معرفی سه برنامه دیگر این شبکه رادیویی پرداخت و ادامه داد: برنامه «دَنگ و فَنگ» با محوریت شوخی‌های اقتصادی و برنامه «مشتاق دیدار» با اجرای امیرحسین مدرس با محوریت خرده روایت‌های نوروزی پخش می‌شود که در ایام شهادت حضرت علی (ع) و شب‌های قدر به روایت‌هایی از زندگی ایشان می‌پردازد. برنامه «صباهنگ» نیز به شکل ویژه به حوزه موسیقی می‌پردازد.

مدیر رادیو صبا با اشاره به اینکه ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان از ۲۳ اسفندماه آغاز خواهد شد، گفت: ویژه برنامه سحر و افطار و دو برنامه قرآنی خواهیم داشت. برنامه «باغ رضوان» بر اساس قصه‌های قرآنی و برنامه «سی‌نشانه» نیز کاری مشترک با دانشکده صداوسیما است که بر مبنای یک پایان‌نامه رادیویی به تاثیر روایات مذهبی و آیات قرآنی در زندگی روز می‌پردازد.

به گفته او برنامه «شما و صبا» نیز به عنوان یک برنامه تعاملی با حضور عوامل شاخص شبکه صبا پخش خواهد شد

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۸۱۸۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان