-
شناسه خبر 1609

این اصطلاح مذکور بی شک آگاهانه بکارگرفته شده است تا از حساسیت ها ممانعت شود و مانع دامن زدن به فتنه انگیزی هایی شود که شبکه های ماهواره ای به دنبال آن هستند.

روزنامه الاخبار نوشت: «اصطلاح "تشیع لندنی" را آیت الله سید علی خامنه ای با اشاره به خطرناک بودن برنامه هایی که از انگلیس روی شبکه های ماهواره ای به آنتن می روند، مطرح کرد. این برنامه ها ضمن فتنه انگیزی بین شیعه و سنی، به نمادهای فکری و عقلانیت شیعیان توهین می کنند.»

 

الاخبا در ادامه نوشت: «این اصطلاح مذکور بی شک آگاهانه بکارگرفته شده است تا از حساسیت ها ممانعت شود و مانع دامن زدن به فتنه انگیزی هایی شود که شبکه های ماهواره ای به دنبال آن هستند. تشیع لندنی علاوه بر نشر خرافه در مراسم و عقائد عاشورایی، روابط میان مسلمانان را در مقابله با استکبار جهانی نیز هدف گرفته است.»

 

این روزنامه افزود: «با نگاهی به رویکردهای تشیع در سده های اخیر، می بینیم که دو رویکرد مهم در جامعه تشیع از طرف علما و اندیشمندان این مذهب مطرح شده است: یک رویکرد که در رأس آن علمایی مانند سید محمد باقر صدر قرار دارند که حرکتی شجاعانه در جهان تشیع محسوب می شود و اسلام را به سمت یک طرح جهانی و فعال سوق می داد. رویکرد دوم هر چند که از لحاظ نظری با تشیع لندنی یکی نیست، ولی در عمل همان است و وحدت مسلمانان و نحوه نگرش و مواجهه با استکبار را هدف گرفته بود.»

 

  الاخبار در ادامه خاطرنشان کرده: «سخنرانی هایی که سید حسن نصرالله در شب های عاشورای امسال ایراد کرده بود و شبکه های اجتماعی به آن نیز پرداختند، بخشی از خرافه هایی که در مراسم و اعتقادات عاشورایی توسط تشیع لندنی ارائه می شود، را به تصویر کشید.»

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار