//
کدخبر: ۴۵۲۳۸۱ //

با این ۶ تکنیک روانشناسی دوباره عاشق همسرتان بشوید

دوباره عاشق همسر شدن یک مهارت موثر در زندگی مشترک است. اگر می‌پرسید همسرم را دوست دارم اما عاشقش نیستم چگونه دوباره عاشق شوهرم شوم؟ یا چگونه دوباره عاشق زنم بشوم؟ این مقاله را بخوانید.

 با این ۶ تکنیک روانشناسی دوباره عاشق همسرتان بشوید
به گزارش فرتاک نیوز،

روزمرگی کم کم ما را از لذت‌ها و شادی‌هایی که روزی با تمام وجود حس می‌کردیم دور می‌کند. آنقدر که ناگهان می‌بینیم با کسی که در کنارمان است و یک روز آرزوی هم‌صحبتی‌اش را داشتیم، حرفی برای گفتن نداریم و از مصاحبتش سرد شده‌ایم. شاید اختلافات و اتفاقات ناخوشایندی که در میانمان گذشته ما را دلسرد کرده، شاید هم ظاهرا همه چیز خوب است، اما ما دیگر احساس خاصی در خود نمی‌بینیم. مثل آدم‌های دلمرده‌ای که فقط طبق عادت با هم زندگی می‌کنند. دوباره عاشق همسر شدن و احیا و بازسازی رابطه خراب شده ، حتما باید کار سختی باشد، اما بدون شک امکانپذیر است. مهارتی که می‌تواند شور زندگی را به ما برگرداند. اما برای کسب این مهارت و حفظ رابطه عاشقانه چه باید کرد؟

دوباره عاشق همسر شدن با ۶ تکنیک روانشناسی

راه های دوباره عاشق همسر شدن

۱. ریشه سرد شدن را بیابید و رفع کنید

اگر زمانی عاشق همسرتان بوده‌اید و مانند الان، نسبت به او بی‌احساس نبوده‌اید، پس دلیلی برای این سردی وجود دارد. این دلایل را ریشه یابی کنید. شاید از او بی‌مسئولیتی دیده‌اید، احساس کرده اید که نسبت به شما بی‌توجه است، خانواده‌اش را به شما ترجیح داده و یا با شما بداخلاقی کرده است… شاید مهارت کافی برای ارتباط مداوم نداشته اید، در هر صورت، علتی وجود دارد که باعث شده علاقه‌ای که روزی نسبت به همسرتان داشتید، حالا نداشته باشید. به گذشته برگردید و مسئله را ریشه‌یابی کنید و به یاد آورید که آیا اشتباه، نخست از او سر زده یا شما؟ اگر شما اشتباه کرده‌اید، باید همه چیز را جبران کنید و اگر هم او اشتباه کرده، فکر کنید و ببینید که شما چه عکس‌العمل درستی می‌توانسته‌اید از خود نشان دهید. پس از بررسی شرایط آن زمان و اکنون، برای جبران همه چیز و درست کردنشان تلاش کنید.

۲. گفتگو کنید

متاسفانه اغلب زن و شوهر‌ها به مرور زمان به غیر از حرف‌های روزمره حرف دیگری برای گفتن به هم ندارند. بیشتر افراد با دوستان و همکاران خود زیاد گفتگو می‌کنند و گپ می‌زنند، اما برای همسر خود که باید بهترین دوستان‌شان باشند انگار حرفی ندارند. آیا روز‌هایی را به یاد می‌آورید که در ابتدای آشنایی بودید و زیاد با هم گپ می‌زدید؟ حتما در مورد رویا‌ها و نقشه‌های آینده‌تان، ترس‌ها و امیدهای‌تان زیاد حرف می‌زدید. بسیار خب، باز هم این کار را بکنید و فراموش نکنید که واقعا با تمام وجودتان به هم گوش بدهید. درباره نیازها، خواسته ها و مشکلاتتان با همسرتان گفتگو کنید و منتظر نباشید او خود به خود چیزی را بفهمد. 

دوباره عاشق همسر شدن: گفتگو و ریشه یابی مشکلات

۳. فعالیت و اهداف مشترک ایجاد کنید

سرگرمی دو نفره پیدا کنید. با هم فیلم‌های خنده دار نگاه کنید و بخندید و از لحظات‌تان لذت ببرید. زن و شوهر‌هایی که با هم می‌خندند با هم می‌مانند. هدف مشترک تعیین کنید. با هم یک اتاق را رنگ کنید یا چیزی بسازید. علایق مشترکتان را پیدا کنید و برای انجام دو نفره ی این فعالیت‌ها تلاش کنید.  

۴. خاطره بسازید و خاطرات گذشته را یادآوری کنید. 

عشق نیاز به خاطره دارد. علایق همسرتان را بشناسید و لحظه ها و روزهای خاطره انگیزی را بسازید. با هم به جاهای دیدنی بروید و تفریح کنید. در سختی‌ها یار و یاورش باشید. در لحظات حساس او را تنها نگذارید و حمایتش کنید. خاطرات خوش گذشته را نیز یادآوری کنید و زنده نگه دارید تا احساس سرشار گذشته را برای خود و همسرتان تداعی کنید و سعی در تکرار لذت حاصل از آن کنید.  

۵. عشق ورزیدن و زبان خوش داشتن را تمرین کنید

عشق ورزیدن بهانه نمی‌خواهد. هر زمانی از روز و در هر موقعیتی می‌توانید همسرتان را با بوسه و آغوش‌تان غافلگیر کنید؛ ابراز عشق به همسر کار سختی نیست! تماس فیزیکی از بهترین راه‌های صمیمیت میان زوج‌هاست. در موقعیت‌های مختلف برای او هدیه بگیرید. از او بخاطر زحمت‌ها و خوبی‌هایش قدردانی کنید. ویژگی‌های مثبتش را پررنگ کنید و او را تحسین کنید. از معجزه ی زبان خوش هرگز غافل نشوید. کلمات روح زنده ای دارند و کلمات و جملات مثبت همراه با لحنی مهربان، بی شک می‌توانند معجزه کنند. فقط کافی است امتحان کنید. 

دوباره عاشق همسر شدن: محبت و زبان خوش

۶. همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید

همه‌ی ما عادت‌های خوب و بد داریم و خود شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. شاید همسرتان اغلب فراموش می‌کند قبل از خروج از خانه چراغ‌ها را خاموش کند. یا شاید خود شما عادت دارید دمپایی‌های دستشویی را خیس کنید. این تفاوت‌های جزئی چیزی نیستند که بابت آن‌ها شخصیت هم را زیر سوال ببرید یا بحث و دعوا راه بیندازید. البته خیلی خوب است که تلاش کنیم بهتر باشیم، اما قبول کنید که هیچکس ایده آل نیست. همسرتان را همان طوری که هست دوست داشته باشید.

نکات پایانی

نکاتی که عشق را تغذیه میکنند:

 • برقراری ارتباط

 • تحسین

 • وفاداری

 • قدردانی

 • با هم وقت گذراندن

 • تشریح کردن مشکلات

 • تماس گرفتن و گروهی عمل کردن

نکاتی که سبب محرومیت از عشق میشود:

 • فاصله گیری احساسی

 • انتقاد

 • لاس زدن با دیگران

 • غفلت کردن از همسر

 • سخت کار کردن

 • رنجش داشتن و تلنبار کردن رنجشها

 • منزوی بودن و صحبت نکردن

 • مقصر دانستن همسر

سعی کنید از رفتارهای مخرب دوری کنید و برای زنده نگه داشتن عشق خود در زندگی مشترک وقت بگذارید و تلاش کنید. فراموش نکنید که عشق مراقبت می‌خواهد و شما در برابر حفظ آن مسئولید. 

در پایان به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله مفید «آیا دوست داشتن با گذشت زمان به وجود می‌آید؟» را بخوانید. همچنین نظرات و پرسش‌های خود را با ما در میان بگذارید.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
منبع: ستاره
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۳۸۱ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان