-
شناسه خبر 364692

اگر در رابطه عاشقانه تان نشانه هایی که در این مطلب معرفی میکنیم را مشاهده کردید بدانید که رابطه تان دوامی ندارد. در ادامه همراه ما باشید.

به گزارش فرتاک نیوز،

دخترها تصور می کنند دیدگاه پسرها همانند آنها است و همین طور بالعکس. اساس روابط دوستی، شناختن دیدگاه ها و طرز فکر جنس مخالف در رو به رو شدن با وقایع و اتفاقات است، تا بتوان از این تجربه در زندگی مشترک استفاده کرد.

برقراری رابطه عاشقانه با جنس مخالف همیشه پیچیده و سخت است، افراد نیز با رفتارهایشان آن را پیچیده تر می کنند. به عنوان مثال برخی ها با دروغ، خیانت و پنهان کاری هایشان رابطه را به سمتی می برند که جز آسیب و ناراحتی برای طرف مقابل، هیچ ندارد.

رابطه عاشقانه ای که به جایی نمیرسد

گاهی افراد به هر دلیلی از ادامه رابطه سر بار می زنند، در این شرایط برخی ها رک و رو راست نظرشان را بیان می کنند، در حالی که برخی دیگر می خواهند با رفتارهایشان به طرف مقابل نشان بدهند که تمایلی به ادامه ندارند. اما از کجا باید این رفتارها را تشخیص داد؟ در ادامه مطلب، به اعمالی که نشان از بهانه گیری های طرف مقابل تان برای برهم زده رابطه است، اشاره کرده ایم.

مدام به سفر می رود

سفر رفتن هیچ ایرادی ندارد اما اگر شریک زندگی تان بدون شما مدام به سفر می رود، باید به رابطه با او شک کنید. شما نباید وقت تان را با کسی بگذرانید که مدام شما را نادیده می گیرد و برای نبردتان به سفر هزار بهانه می آورد، لیاقت شما فردی است که دوست داشته باشد تمام وقت اش را با شما بگذراند. پس اگر طرف مقابل تان به طور مکرر مسافرت هایش را به دیدن شما ترجیح داد، بدانید که اتفاقی در راه است.

هنوز به رابطه با شما شک دارد

شما نباید به شخصی که هنوز به برقراری رابطه با شما اطمینان کامل ندارد، اعتماد کنید. اگر فردی در مقابل شما ایستاده به شما بگوید که هنوز نسبت به این رابطه مردد است، مطمئنا ناراحت و دلسرد خواهید شد. پس قبل از این که از تصمیم او برای رابطه با خودتان اطمینان کامل حاصل نکردید، هیچ تصمیم جدی نگیرید. اگر شما وابسته او شوید و او ناگهان بگوید که شما را نمی خواهد، ضربه بدی خواهید خورد. بنابراین به جای خیالبافی، واقع بین باشید و تا زمانی که او نظر قطعی خود را بیان نکرد، اقدامی نکنید.

او عجله ای برای رسیدن به شما ندارد

یکی دیگر از بهانه هایی که ممکن است طرف مقابل تان برای شما بیاورد این است که برای هیچ کاری عجله ندارد. او دوست دارد که آرام آرام جلو رود یا حتی گاهی از حرکت بایستد. در این شرایط عاقلانه ترین کاری که شما باید انجام دهید، بی تفاوتی است. اگر شما در این رابطه عجله کنید و او تمایلی به این کار نداشته باشد، نشان دهنده این است که او به اندازه شما برای این رابطه اهمیت و ارزش قائل نیست. حتی ممکن است که در میانه راه از برقراری رابطه با شما پشیمان شود، آنوقت شما می مانید و یک دنیا غم و ناراحتی.

می خواهد یک دوست معمولی برایتان باشد

هیچ چیزی بدتر از این نیست که فردی را بی نهایت دوست داشته باشی اما او شما را تنها به چشم یک دوست معمولی ببیند. بدتر از آن این است که او از شما می خواهد با او بیرون بروید اما در نهایت تمایلی به برقراری رابطه ای عاطفی با شما ندارد. اصلا آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا او باید همچین چیزی از شما بخواهد؟ این درخواست تنها در صورتی قابل قبول است که شما تازه در حال آشنا شدن با یکدیگر هستید. در ابتدای رابطه این پیشنهاد غیرمنطقی نیست اما اگر رابطه شما بیشتر و عمیق شد و او همچنان همین نظر داشت، بهتر است که دیگر او را به چشم یک شریک زندگی نبینید. اگر واقعا دوستش دارید، بهتر است رهایش کنید، در غیر این صورت این رابطه به شما آسیب خواهد رساند.

او نمی داند که از زندگی چه می خواهد

«من نمی دانم که چه می خواهم»، حتما این جمله را زیاد شنیده اید. اگر فردی که با او در ارتباط اید این جمله را به زبان آورد، بدانید که قدم گذاشتن در این رابطه کاملا اشتباه است. تا زمانی که فرد مقابل تان نداند که از زندگی، خودش و دیگران چه می خواهد، شما نیز نمی توانید به او تکیه کنید. شاید هم که او از خواسته های خودش باخبر است اما به دنبال بهانه ای است تا شما را دست به سر کند. بنابراین زمانی این جمله را از طرف مقابل تان شنیدید، بدون هیچ ناراحتی او را به حال خودش رها کنید و تا زمانی که نظر قطعی اش را بیان و هدف زندگی اش را مشخص نکرد، اجازه ندهید با احساسات شما بازی کند و عقب بکشید.

از ازدواج فراری است

یکی از رایج ترین بهانه هایی که افراد برای جدایی از هم می آورند، این است که قصد ازدواج ندارند. این افراد نه تنها از بیان این طرز تفکر ناراحت نمی شوند، بلکه به خود نیز افتخار می کنند. آنها حتی ممکن است درباره ازدواج هم بد بگویند و این موضوع روی شما هم تاثیر منفی بگذارد، بنابراین بهتر است در این شرایط به حرف های آنها گوش ندهید. اگر به فکر رابطه ای بلند مدت هستید، طرف مقابل تان گزینه خوبی برایتان نخواهد بود.

اعتراف می کند که شما عاشق ترید

گاهی اوقات طرف مقابل تان به این بهانه که شما از او عاشق ترید، رابطه را تمام می کند. این طرز فکر برای شما عجیب و سخت است که تنها به این دلیل به رابطه عاطفی خود پایان دهید. اما واقعیت این است که او نه از شما بلکه نسبت به خودش بی اعتماد است. او می ترسد که در مقابل عشق شما کم آورد، به همین دلیل این موضوع را بهانه می کند و نبودن را به بودن ترجیح می دهد. در این شرایط به نفع شماست که قرارهایتان را کنسل کنید زیرا کسی که برای احساس شما ارزشی قائل نیست، همان بهتر که نباشد.

در شرایط خوبی به سر نمی برد

اگر فردی به شما گفت که حال به دلیل نبود شرایط کافی باید از هم دور بمانیم، باور نکنید. این تنها یک بهانه ای برای دوری از شماست. حقیقت این است که هیچگاه شرایط آنطور که ما می خواهیم ایده آل نخواهد شد، همیشه ما کمبودهایی را در زندگی خواهیم داشت، بنابراین اگر به هوای شرایط مطلوب بنشینیم، هیچگاه به هدف مان نخواهیم رسید، در واقع با این کار تمام فرصت هایمان را از دست خواهیم داد. بنابراین به این جمله دل نبندید، مطمئنا دلایل دیگری پشت این جمله پنهان است که او نمی خواهد شما در جریان باشید.

او درگیر کارش است

اگر فردی به شما بگوید که به دلیل مشغله کاری نمی تواند با شما بماند، در واقع راحت ترین بهانه را آورده تا شما را از خود براند. به راستی اگر کار شما زیاد باشد، وقتی برای ملاقات با عشق زندگی تان نخواهید داشت؟ این دلیل دور از واقعیت است. بنابراین افراد این جمله را به دلایل دیگری به زبان می آورند تا طرف مقابل شان را از خود دور کنند. شما نیز به فردی که اینگونه می اندیشد، لحظه ای دل نبندید.

چگونه رابطه عاشقانه خود را بادوام کنیم؟

برخی افراد هرچند می توانند فردی مناسب برای برقراری رابطه عاطفی پیدا کنند اما نمی توانند رابطه ای طولانی مدت داشته باشند. آیا شما هم ترس این را دارید که رابطه عاطفی تان خیلی زود به اتمام رسد؟ آیا شما هم مدام نگرانید و به دنبال راههای برای نگهداشتن رابطه تان می گردید؟ نگه داشتن یک رابطه سالم به عوامل زیادی بستگی دارد که نیمی از آنها به خود شما باز می گردد.

او را ببخشید

هر کسی ممکن است مرتکب اشتباه شود و این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت. اگر شما به راستی طرف مقابل تان را دوست دارید و می خواهید که با او رابطه ای بلند مدت داشته باشید، باید بتوانید که از برخی اشتباهات او بگذرید. البته هر اشتباهی ارزش بخشش ندارد اما بی بخشش هم هیچ رابطه ای دوام نخواهد داشت.

همراه او باشید

رابطه عاطفی یک رابطه دو نفره است، بدین معنی که شما نباید از شریک زندگی تان انتظار داشته باشید که تمام کارها را، از کارهای خانه گرفته تا ابراز علاقه و... یک طرفه انجام دهد. حتی اگر شریک زندگی تان قبول کرد که تمام مسئولیت ها را یک تنه به عهده بگیرید، شما نباید این روند را پیش بگیرید، زیرا خیلی زود او نیز از این که تنهایی تمام کارها را انجام دهد، خسته خواهد شد.

پذیرا باشید

مطمئنا شما تمام ایده ها و رفتارهای طرف مقابل تان را قبول ندارید اما زمانی که به رابطه با او تن می دهید، باید او را همانگونه که هست بپذیرید. به عنوان مثال اگر او اعتقادات فرهنگی متفاوتی دارد، نباید آنها را سرکوب کنید. برای داشتن یک رابطه بلند مدت، شما باید انعطاف پذیر بوده و توانایی پذیرش چیزهایی که بدان علاقه ندارید را نیز داشته باشید.

علاقمندی های خودتان را دنبال کنید

درست است که شما بیشتر وقت تان را با شریک زندگی تان می گذرانید اما این بدین معنی نیست که باید دور علاقمندی های خودتان خط بکشید. اتفاقا اگر شما برای علاقمندی هایتان ارزش بگذارید، او نیز احترام بیشتری برایتان قائل خواهد شد. این شیوه فواید بسیاری دارد، به عنوان مثال شریک زندگی تان هم مثل شما می تواند به آنچه علاقه دارد بپردازد یا این که با انجام آنچه دوست دارید، روحیه هر دوی شما بهتر می شود و در نهایت موضوعات بیشتری برای حرف زدن با یکدیگر خواهید داشت.

رابطه، مسابقه نیست

یکی از دلایلی که باعث می شود اکثر روابط عاطفی دوامی نداشته باشد، بالا رفتن انتظارات است. شما نباید رابطه عاطفی تان را مانند یک بازی ببینید. اگر شما کاری برای شریک زندگی تان کردید، نباید آن را جار بزنید و منتظر باشید تا او پاسخ خوبی شما را بدهد. در واقع شما باید بی هیچ چشم داشتی به او لطف کنید.

خودتان را از یاد نبرید

زمانی که وارد رابطه ای عاطفی می شویم، مدام به فکر پیدا کردن راهی برای خوشحال کردن طرف مقابل مان هستیم به طوری که گاهی خودمان را هم از یاد می بریم، اما لازم است که شما راز خوشحالی خودتان را نیز بدانید. چه چیزی شما را شاد می کند؟ تنها در شرایطی که شما شاد باشید، می توانید شریک زندگی خوبی برای طرف مقابل تان شوید. پس خودتان را هیچگاه فراموش نکنید.

اشتباهات تان را بپذیرید

همه ما در شرایطی گیر کرده ایم که حاضر نبودیم اشتباهات مان را قبول کنیم اما این رفتار می تواند به رابطه عاطفی آسیب بزند. پس اگر رابطه ای بلند مدت می خواهید، باید غرورتان را کنار بگذارید و اشتباهی که انجام داده اید را قبول کنید. مطمئن باشید که شریک زندگی شما نیز با دیدن این رفتار، شما را به سادگی خواهد بخشید.

رمانتیک باشید

شریک زندگی تان را با گل سورپرایز کنید، او را به یک شام رمانتیک دعوت کنید و برایش متن های عاشقانه بفرستید. در واقع هر کاری که میزان توجه شما را به او نشان بدهد، تاثیر مثبتی در رابطه تان خواهد گذاشت. رمانتیک بودن شیرینی رابطه شما را دوچندان خواهد کرد، بنابراین به سادگی از کنار آن نگذرید.

لطفا در این شرایط رابطه عاشقانه خود را تمام کنید

پایان بخشیدن به رابطه ای عاطفی وقتی پیچیده تر می شود که افراد دیگر، مانند کودکان یا دوستان مشترک، نیز درگیر باشند. ولی اگر احساس می کنید به گونه ای روزافزون خسته و درمانده شده اید، یا شاید تشخیص داده اید آنقدر که فکر می کردید با شریک عاطفی خود همخوان نیستید، قطع رابطه عاطفی احتمالا برای هر دوی شما تصمیم درستی خواهد بود.چنان که متخصصان و روانشناسان روابط عاطفی گفته اند، این ۸ نکته، نشانه هایی از فرا رسیدن زمان خاتمه دادن به رابطه است.

تمام مکالمات منفی است

جیمز پریس، متخصص روابط عاشقانه، اشاره می کند که اگر نمی توانید با شریک خود درباره هیچ موضوعی بی آن که به بحث و جدل بکشد حرف بزنید، علامتی بزرگ برای ضرورت خارج شدن از رابطه است.او می گوید: «عصبانیت و منفی بودن از علایم مشکلاتی است که عمیقا میان شما و شریط عاطفی تان ریشه دوانده است و ممکن است بدان معنی باشد که اوضاع نهایتا خیلی آسیب رسان خواهد شد. شاید بخواهید به خاطر خود و طرف مقابل، پیش از آن که کار به آنجا برسد، به رابطه پایان دهید.»

با سوءاستفاده جسمی، جنسی، کلامی، یا احساسی مواجه هستید

مدلین میسون رانتری، روانشناس و مربی روابط عاطفانه، می گوید اگر هر گونه ای از سوءاستفاده و آزار را در رابطه خود تجربه کردید، علامت اخطار واضحی است که باید به رابطه پایان دهید.او توضیح می دهد: «درباره اتفاقی تک موردی صحبت نمی کنم که یک بار وقتی عصبی بودید، تصادفی کسی را از نظر کلامی آزار دادید (البته چنین حوادثی نیز باید بررسی شوند) بلکه درباره رفتاری صحبت می کنم که مرتب تر و به ویژه به صورت سازمان یافته رخ می دهد و آن رفتار، انعکاسی از شخصیت فرد و ناتوانی او در کنترل احساسات و خواسته های خود است.»اگر می بینید جلو خویشاوندان و دوستان در حال توجیه کردن رفتارهای بد شریک خود هستید، نشانه دیگری از آن است که رابطه شما به مرحله ای زهرآگین رسیده است. خانم رانتری می افزاید: «به نظرم این نشانه ای آشکار است که باید به رابطه خاتمه دهید.»

دیگر اولویت اول او نیستید

آقای پریس می گوید انتظار می رود زوجین برای یکدیگر وقت بگذارند، نه آن که به رابطه به چشم وظیفه نگاه کنند. او می گوید: «اگر شریک شما ترجیح می دهد برای نوشیدن با دوستانش بیرون برود یا هر کار دیگری انجام دهد تا به دیدار شما بیاید و با شما وقت بگذراند، باید بپرسید چرا. اگر تمام آنچه درباره این که چرا نمی تواند با شما وقت بگذارد می شنوید، توجیه و بهانه است، وقت آن رسیده که فرد دیگری را بیابید که احساس عشق را در شما زنده کند. زندگی خیلی کوتاه است.»

احساس می کنید همیشه بر لبه پرتگاه حرکت می کنید

گرچه ممکن است اوقات خوبی در رابطه تجربه کنید، ولی شاید بعضی اوقات احساس می کنید نمی توانید خودتان باشید. خانم رانتری می گوید این هم نشانه روشنی از آن است که رابطه به پایان خود نزدیک شده است.او می گوید: «اگر مدام رفتار و احوال شریک خود را زیر نظر دارید تا خطر ناراحت کردن، عصبی شدن، یا خشن بودن او را کاهش دهید، باید بدانید که چیزی اساسی در رابطه شما اشتباه است.»شاید حتی باعث شود کارهایی که دوست دارید، دیگر انجام ندهید تا شریک خود را خوشحال نگه دارید. خانم رانتری می افزاید: «بی آن که بدانید، نوسانات و پیش بینی ناپذیر نبودن او است که شما را کنترل می کند.»

دیگر سرگرم کننده و رضایت بخش نیست

آقای پریس می گوید روابط گاهی ممکن است عادی و پیش پا افتاده باشند، ولی باید سرگرم کننده و مفرح هم باشند. حداقل اگر بخواهیم دوام و ادامه یابند، باید چنین باشند.او توضیح می دهد: «اگرسریع و ساده از رفتارها و عادات شریک خود خسته و درمانده می شوید، درواقع دارید وقت خود را تلف می کنید. روابط باید به انسان احساس آسایش دهند و هیجان بخش باشند. باید از وقت گذراندن با شریک خود احساس خوشحالی کنید. اگر فقط از روی عادت به رابطه ادامه می دهید، باید یا شور و هیجان جدیدی به رابطه خود بیاورید، یا پیش از آن که از یکدیگر متنفر شوید، به آن خاتمه دهید.»

سبک زندگی و ارزش هایی تطابق ناپذیر با یکدیگر دارید

خانم رانتری می گوید بعضی زوج ها به تیر و تخته می مانند، ولی رابطه خیلی خوبی با هم دارند. برای دیگران، اما این تفاوت ها ممکن است بیش از اندازه زیاد باشد و در آن صورت، باید از خود بپرسید آیا واقعا می خواهید چنین امور بزرگی را قربانی کنید.او گفت: «مثال های این تفاوت زیاد شامل داشتن عقایدی متضاد درباره بچه خواستن و زندگی در نزدیکی یا دور از اعضای خانواده، و سبک زندگی «بدون ریشه دواندن» است که یعنی بر فرض به جای فراهم کردن خانه ای ثابت و محیطی پیش بینی پذیر، هر چهار سال یک بار نقل مکان کرد.

دوستان و خویشان شما شریک عاطفی تان را دوست ندارند

آقای پریس می گوید فارغ از این که چقدر عاشق شریک خود هستید، اگر تمام افراد پیرامون شما نظر متفاوتی دارند، علامت خطر بزرگی است.او توضیح می دهد: «وقتی عاشق یا شیفته کسی می شوید، به راحتی می توانید چشمان خود را روی رفتار بد او ببندید. اما افراد پیرامون و حامی شما خیلی بهتر می توانند آن ها را ببینند، چون از نظر احساسی درگیر طرف نیستند. گرچه هیچ کس جز دو فرد درگیر در رابطه نمی داند تجربه مشخص آن دو چگونه است، ولی اگر افراد نزدیک شما فکر می کنند شریک تان فرد مناسبی نیست، باید به آن ها گوش دهید و با خود بگویید، «شاید آن ها چیزهایی می بینند که من نمی توانم ببینم.»

هنوز با هم هستید، چون از تنها بودن راحت تر است

آقای پریس می گوید بعضی اوقات فکر این که باید دوباره از اول شروع کرد، باعث می شود زوج های ناراضی از هم جدا نشوند.او می گوید: «این همان شعار «شرّ آشنا خیر است»، یا «دیوی که می شناسید بهتر از دیوی است که نمی شناسید» است. اما این طرز تفکر ممکن است رضایت و خوشحالی نهایی شما را از بودن با فردی دیگر، به تعویق اندازد. فقط وقتی خود را از رابطه ای بد یا معمولی رها کنید، خواهید فهمید که رابطه خیلی بهتر و هیجان انگیزتر و معنادارتری انتظارتان را می کشد.»

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار