-
شناسه خبر 350829

ما در این مقاله سعی میکنید روش های شناخت درست و زودتر خواستگار و راه های امتحان او را با شما در میان بگذاریم.

به گزارش فرتاک نیوز،

برای شناخت خواستگار قبل از انتخاب به جز حرفهایی که میزند، تفکراتی که دارد و رفتاری که از خودش بروز می دهد راه دیگری وجود ندارد. هر چه زمان آشنایی بیشتر شود شما می توانید بیشتر با تفکرات و شخصیت واقعی خواستگار خودتان آشنا شوید.

شناخت خواستگار به خصوص اگر آشنایی سنتی باشد کار بسیار سختی است و شاید نتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

شاید روش های شناخت خواستگار خوب و راههای امتحان خواستگار را بلد نیستید.

نحوه آشنایی و پیشنهاد ازدواج

چطور با خواستگارتان آشنا شدید؟ واسطه داشته اید یا در محل کار و تحصیل با او آشنا شده اید؟ پیشنهاد خواستگاری را چطور مطرح کرد؟

در خواستگاری سنتی باید از معرف و اطرافیان خواستگار تحقیق کنید، آشنایی ها در محل کار و تحصیل یک شناخت نسبی و کلی بین دو نفر ایجاد میکند ولی با این حال برای شناخت بهتر باید در مورد خانواده اش تحقیق لازم را انجام دهید.

ظاهر خواستگار

اولین چیزی که در برخورد با یک فرد غریبه جلب توجه می کند ظاهر او است . آراستگی ظاهری و مطلوبیت ظاهری اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد صحبت کردن با خواستگار است. اولین روش شناخت خواستگار خوب، پوشش ظاهری او است که متناسب با معیارهای شما باشد. اگر نمی توانید ظاهر خواستگار خود را قبول کنید بعید است بتوانید روی او حساب باز کنید.

شما باید خودتان در کنار خواستگارتان بتوانید تصور کنید نه این که از نشان دادن او به دوستان یا فامیل سرافکنده باشید.

صحبت کردن خواستگار

مسلما در جلسات خواستگاری و آشنایی های اولیه صحبت های زیادی بین خانواده و بین شما دو نفر اتفاق می افتد. به حرفهایی که می زند و پاسخ هایی که می دهد دقت کنید . آیا مستقیم و با صداقت پاسخ می دهد یا حرفها را می پیچاند . لحن صحبت کردنش با خانواده خودش یا هنگام صحبت کردن چطور است.

آیا فرد دنیا دیده ای است و ارتباطات اجتماعی خوبی دارد ، خوش صحبت است یا کم صحبت و گوشه گیر . نحوه پاسخ دادن یک فرد به سوالات پدر و مادر شما و صحبت کردن از تجربیاتی که داشته است نشان می دهد که شما با یک فرد اجتماعی طرف هستید یا یک فرد گوشه گیر.

سطح تحصیلات

اگر سطح تحصیلات خواستگارتان برای شما مهم است می توانید در مراحل آخر خواستگاری از او مدرک بخواهید در غیر اینصورت نوع صحبت کردن و جمله بندی ها میتواند نشان دهنده سطح تحصیلات فرد باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار