-
شناسه خبر 301776

انتقاد دکتر ملحیه بنانی کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری 1400 از احزاب و عملکرد آنها پرداخت.

به گزارش فرتاک نیوز،

دکتر ملیحه‌بنانی، کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری ایران با حضور در همایش احزاب و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰  که اخیرا در محل وزارت کشور با شرکت سران احزاب جمهوری اسلامی برگزار شد، به نقد این احزاب پرداخت و در مورد عملکرد و تاثیر گذاری آن‌ها ابراز نارضایتی کرد.

دکتر بنانی ادامه داد: در نظام‌های مردم سالار احزاب از تمرکز قدرت می‌کاهند و آن را تحدید می‌کنند، به مطالبات مردم انسجام و روشنی می‌بخشند، آنها را در قالب حزب متشکل می‌کنند، واسط مردم و دولت می‌شوند، فعالیت سیاسی را از حالت پوپولیستی و باندی و محفلی خارج می‌کنند و در آخر، افراد را با شناسنامه و قبول مسئولیت در مقابل رفتار در چهار چوب قانون به عرصه سیاسی برای خدمت به مردم می‌آورند.

این حقوقدان افزود : هدف احزاب کسب قدرت از راه‌ای قانونی و مشروع است که اهداف آن در ماهیت و هویت حرکت حزبی مردم سالار نهفته است چرا که ما در حال گذار به دموکراسی هستیم و تعهد به مردم سالاری ایجاب می‌کند تا به لوازم آن پایبند باشیم .

دکتر بنانی با بیان اینکه تنوع و تکثر مردم و مطالبات آنها غیر قابل انکار است، تاکید کرد: هر یک از احزاب می‌توانند به شرط ایجاد نظام مردم سالار، بخشی از مطالبات را نمایندگی کنند و با تبلیغ افکار و برنامه‌های خود، مردم را به سوی آن جذب و از راه انتخابات ، قوه مقننه و مجریه را برای مدت محدود در اختیار گیرند تا مردم از طریق انتخابات مجدد آنها را داوری و قضات کنند.

 وی در پایان تاکید کرد : تحقق احزاب از طریق کسب قدرت مشروع به مصلحت جامعه است و سران  احزاب باید هر چه سریعتر برای خروج از این وضعیت نابسامان چاره ای بیندیشند .

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • ایرانی وطن پرست
    0 0

    قطعا شوهرش معاون اولش میشودوکل کابینه زن میشوند.درچنین حالتی بایدگریست بحال ایران اسلامی که زن رییس جمهورشود.آقاجان لطفااطلاعیه بزنیدومردان راازکشورخارج کنیدوفقط زنان درایران بمانندوبشودکشورزنان ایران !

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار