//
کدخبر: ۴۵۲۷۲۸ //

الان وقت خرید طلا است ؟

به دلیل افزایش قیمت اونس جهانی و تغییرات در منطقه خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش قابل ملاحظه‌ای همراه شده است. بر اساس اعلامات از سوی فعالان بازار طلا و جواهر، قیمت سکه نسبت به قبل از عید تقریباً دو برابر شده است.

الان وقت خرید طلا است ؟
به گزارش فرتاک نیوز،

با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تغییرات در منطقه خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب سکه نسبت به قبل از عید تقریباً ۲ برابر شده است. محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت قیمت ها در بازار طلا و سکه اظهار داشت: امروز قیمت جهانی طلا با افزایش همراه شد و به ۲۲۷۰ دلار رسید، با افزایش قیمت اونس و قیمت ارز در بازار داخلی که عمدتا ناشی از خبرهای سیاسی و تحولات خاورمیانه است، شاهد افزایش شدید تقاضا در بازار هستیم که مهمترین عامل رشد قیمت طلا و سکه در یکی دو روز اخیر به حساب می‌آید. وی با بیان اینکه حباب سکه نسبت به قبل از عید تقریبا ۲ برابر افزایش داشته است، گفت: حباب سکه قبل عید ۵.۵ میلیون تومان بود که امروز به ۹.۲ میلیون تومان رسیده است. او با تأکید براینکه تقاضا به دلیل هیجانات بازار خیلی بالا رفته است، تصریح کرد: هیجان بازار باعث افزایش فاصله خرید و فروش می شود. سکه در بازار هست ولی فروشنده کمتر از خریدار است. این فعال بازار طلا و جواهر با تأکید براینکه با افزایش تقاضا حباب سکه در حال افزایش است، افزود: شاید در روزهای آینده بازهم بازار دستخوش نوسانات شود، ولی همه چیز به تحولات اونس و قیمت ارز بستگی دارد. کشتی آرای ضمن اشاره به اینکه قیمت طلا حباب ندارد و واقعی است، گفت: هم اکنون قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در محدوده ۳.۵ میلیون تومان است. در معاملات امروز، تمام قطعات سکه به رکورد جدیدی رسیدند. در آخرین معاملات سکه طرح جدید رکورد زد و به ۴۰ میلیون تومان رسید، سکه طرح جدید هم ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شد. قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۱۶ میلیون تومان و سکه یک‌گرمی ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

بازار طلا تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. تقاضای جهانی برای طلا تأثیراتی مانند تغییرات اقتصادی، نرخ بهره، تورم، وضعیت سیاسی و جنگ، تغییرات در نرخ ارز، تقاضای جواهرسازی و سرمایه‌گذاری، و نیز تغییرات در توزیع جغرافیایی را تجربه می‌کند.

در بازار طلا، قیمت طلا به اونس (یک اونس معادل 31.1 گرم) ارزش‌گذاری می‌شود. این قیمت تحت تأثیر تقاضا و عرضه طلا در بازار و همچنین عوامل دیگری که از جمله آنها می‌توان به تغییرات نرخ ارز، تغییرات در بازارهای مالی، تغییرات سیاسی و اقتصادی اشاره کرد، به‌روزرسانی می‌شود.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که قیمت طلا تحت تأثیر تقلبات بازار می‌باشد و ممکن است در طول زمان تغییر کند. لذا، قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در بازار طلا، مهم است که تحقیقات کافی را ادر بازار طلا، قیمت طلا به اونس (یک اونس معادل 31.1 گرم) ارزش‌گذاری می‌شود. این قیمت تحت تأثیر تقاضا و عرضه طلا در بازار و همچنین عوامل دیگری که از جمله آنها می‌توان به تغییرات نرخ ارز، تغییرات در بازارهای مالی، تغییرات سیاسی و اقتصادی اشاره کرد، به‌روزرسانی می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۷۲۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان