-
شناسه خبر 56874

پسر نوجوان که یک مرد را در قصابی پدرش کشته بود دیروز در حالی پای میز محاکمه ایستاد که وکیل مدافع وی از قضات دادگاه خواست تا طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی جدید که امتیازی ویژه برای محکومان زیر 18 سال قائل شده است با وی برخورد و از قصاص معاف شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

کم شهریور 94 یک مرد ناشناس با پلیس 110 تماس گرفت و از پیدا شدن پیکر نیمه جان یک مرد جوان در یکی از خیابان های کهریزک خبر داد. پلیس وقتی به محل رفت با جنازه مرد جوانی روبه رو شد که مدارک شناسایی همراهش نشان می داد محمدرضا 20ساله است و با دو ضربه چاقو به گردنش از پا درآمده است. پلیس به ردیابی شماره تلفنی پرداخت که با مرکز 110 تماس گرفته بود اما روشن شد این تماس از موبایل قربانی صورت گرفته است.

تلاش برای افشای راز جنایت شبانه آغاز شده بود که پلیس یکی از دوستان قربانی به نام عرفان 17ساله را به عنوان مظنون بازداشت کرد. شواهد نشان می داد قربانی و عرفان آخرین بار در پارک با هم در حال صحبت بودند. زخم های روی دست پسر نوجوان شک پلیس را دو چندان کرد و وی به قتل اعتراف کرد.

پسر نوجوان گفت: من محمدرضا را کشتم . در این چند روز سرگردان بودم و حتی ماجرا را به خانواده ام هم نگفتم اما دیگر تحمل این وضعیت را ندارم و می خواهم حقیقت را بگویم.

وی گفت: سالهاست که درسم را رها کرده ام و در قصابی پدرم کار می کنم. آن شب برادر 13ساله ام به قصابی آمده بود که با هم به پارک روبه روی مغازه رفتیم و آنجا محمدرضا را دیدیم.. آخر شب بود که تصمیم گرفتم در مغازه را ببندم. به همین خاطر تنهایی به قصابی برگشتم که یکباره یک نفر از پشت سر وارد مغازه شد. من که ترسیده بودم برگشتم و با محمدرضا روبه رو شدم. از بچه های محل شنیده بودم او قبلا دو نفر را آزار داده است. او به نزدیکی دخل آمد ومن فکر کردم قصد آزار دادن مرا دارد. به همین خاطر کارد سلاخی را برداشتم و برای دفاع از خودم دو ضربه به گردنش زدم. من که ترسیده بودم جنازه را از مغازه بیرون بردم و با موبایل محمدرضا با پلیس و اروژانس تماس گرفتم. من واقعا قصد نجات دادن او را داشتم اما از ترس فرار Escape کردم.

به دنبال اعتراف های پسر جوان و بازسازی صحنه جرم وی دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کردند. سپس عرفان که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود گفت: وقتی در قصابی تنها بودم محمدرضا یکباره از پشت یخچال مغازه خارج و موجب ترس من شد.او به رویم چاقو کشید که دستم زخمی شد. هوا تاریک بود و جایی را نمی دیدم که کارد قصابی را به سمت او گرفتم. باور کنید نمی دانم چاقو چطور به گردن او برخورد کرد.

سپس وکیل مدافع این متهم نوجوان به دفاع پرداخت و گفت: موکلم در جلسه دادگاه حرفی درباره اینکه مقتول قصد آزار وی را داشته نزد اما چون موکلم هنگام ارتکاب جرم زیر 18 سال سن داشته است تقاضا دارم تا طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی جدید که برای محکومان زیر 18 سال امتیازی ویژه قائل شده است با وی برخورد و از قصاص معاف شود.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار