//
کدخبر: ۴۶۲۱۲۹ //

کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی با فروش حواله خودرو در کرج

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: فردی که با همدستی همسر و یکی از بستگانش اقدام به ۵۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری با شیوه فروش حواله خودرو کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی با فروش حواله خودرو در کرج
به گزارش فرتاک نیوز،

 سردار ‌حمید هداوند‌ در خصوص این خبر بیان داشت: به دنبال ارجاع پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از طریق فروش حواله خودرو به پایگاه دوم پلیس آگاهی، تیمی ویژه برای شناسایی و دستگیری متهمان تشکیل شد.

وی افزود: برابر بررسی‌های اولیه از سوی کارآگاهان مشخص شد که متهم اصلی پرونده با وعده فروش حواله خودرو اقدام به دریافت مبالغ هنگفتی از 35 نفر از شهروندان کرده و به خارج از کشور گریخته است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه همسر و یکی از بستگان متهم پرونده که در ارتکاب کلاهبرداری با وی همکاری می‌کردند در شهر کرج شناسایی و دستگیر شدند، اظهار داشت: در ادامه با همکاری عوامل پلیس بین‌الملل متهم اصلی در یکی از کشورهای هم مرز ایران توسط پلیس دستگیر و به داخل کشور منتقل شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به ارزش کلاهبرداری 500 میلیارد ریالی این پرونده گفت: متهم این گونه اقدام می کرده که با ترغیب شهروندان به خرید حواله خودرو با قیمت پایین‌تر مبالغی را به صورت نقدی از آنها دریافت و با سوداگری در بازارهای ملک و ارز به چند شهروند خودرو تحویل و با بالا رفتن گردش مالی از ایران گریخته بود.

سردار هداوند در پایان از معرفی متهمان پرونده به مراجع قضائی و روانه شدن آنها به زندان خبر داد و گفت: به شهروندان نیز توصیه می‌کنیم به پیشنهادهای اغوا کننده و غیر معقول افراد کلاهبردار توجهی نکرده و در مواجهه با اینگونه پیشنهادات سریعا پلیس را در جریان موضوع قرار دهند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۱۲۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان