//
کدخبر: ۴۵۸۰۴۹ //

داروهای ممنوعه در سفر حج

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه یک گرم مواد مخدر در عربستان جرم محسوب می‌شود اسامی داروهای ممنوعه در سفر به حج را اعلام کرد.

داروهای ممنوعه در سفر حج
به گزارش فرتاک نیوز،

سرهنگ علیرضا داسارگر گفت: طبق قوانین کشور عربستان، به همراه داشتن هرگونه مخدر و دارو که پایه مخدر داشته باشد، ممنوع است و جرایم سنگین و زندان را به همراه خواهد داشت.  انتقال هرگونه مواد مخدر بدون استثنا به کشور عربستان ممنوع است و این مسأله شامل مخدرهای صنعتی، سنتی، گیاهی و بوته‌ای هم می‌شود.

معاون پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره کسانی که اقدام به ترک اعتیاد نکرده و یا هنوز از داروهای ترک اعتیاد مصرف می کنند، گفت: به هر حال باید این افراد ترک کنند، زیرا امکان همراه داشتن هیچگونه دارو و مخدری وجود ندارد.

سرهنگ داسارگر به اسامی این داروها اشاره کرد و گفت: البته تغییری در ممنوعیت داروها طی سال‌های اخیر ایجاد نشده و کماکان انتقال داروهای مخدر پایه حتی به اندازه مصرف یک وعده در کشور عربستان ممنوع است.

وی از ممنوعیت داروهای بیماران سرطانی و مبتلا به صرع خبر داد و افزود: این داروها به نوعی از مخدر است و در شکل آزمایشگاهی تولید می‌شود، اما طبق قوانین کشور عربستان ورود آنها ممنوع است.

به گفته معاون پلیس مبارزه با مواد مخدر، داروهایی از قبیل استامینوفن کدئین، دیازپام، پلورازپام، ترامادول، متادون، بوپرنورفین(B۲) نیز مشمول ممنوعیت به حج می‌شوند که باید زائران از به همراه داشتن آن خودداری کنند.

وی تأکید کرد، زائرانی که به دلیل بیماری از هر دارویی استفاده می‌کنند، حتماً موضوع را به مسئولان کاروان همچنین کارشناسان سازمان حج و زیارت اعلام کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۸۰۴۹ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان