//
کدخبر: ۴۵۲۷۲۴ //

تیراندازی مرگبار به ۲ آمبولانس حامل مصدوم در کهنوج+جزئیات

به دنبال تیراندازی به ۲ آمبولانس در کهنوج، ۲ نفر زخمی شدند و ۲ نفر نیز جان باختند.

 تیراندازی مرگبار به 2 آمبولانس حامل مصدوم در کهنوج+جزئیات
به گزارش فرتاک نیوز،

تیراندازی به آمبولانس بیمارستان ۱۲ فروردین و آمبولانس خصوصی حامل مصدوم، ۲ زخمی و ۲ فوتی برجای گذاشت.این حمله به دلیل خصومت شخصی با یک مصدوم در حال انتقال صورت گرفت.

ضاربین ابتدا فکر می‌کردند، مصدوم در آمبولانس بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج است، پس شروع به تیراندازی به این آمبولانس کردند؛ ولی پس از مدتی متوجه شدند مصدوم در آمبولانس خصوصی در حال انتقال است که پس از کمین در اطراف جاده، شروع به تیراندازی به آمبولانس دیگر کردند و درب کابین را باز و مصدوم و همراهش را به قتل رساندند.

در این حادثه یکی از پرستاران بیمارستان ۱۲ فرودین کهنوج از ناحیه لگن تیر خورد که هم اکنون در بیمارستان بستری است.

فرماندار شهرستان کهنوج ضمن تایید این خبر گفت: ضارب به دلیل اختلاف خانوادگی پسرعموی خود را که امروز از زندان خارج می شود با تیر هدف قرار داده و او را مجروح می کند.

علی شعبانی افزود: فرد مجروح به بیمارستان کهنوج اعزام تا به جیرفت اعزام شود؛ اما در مسیر ، ضارب با حمله به آمبولانس پسر عموی خود و شخص دیگری را به قتل رساند.

وی ادامه داد: پیش از آن هم پرستار و یکی از کارکنان بیمارستان کهنوج در اتفاقی جداگانه که با آمبولانس دیگری در تردد بودند به دلیل اینکه از سوی همین ضارب مسلح به اشتباه هدف گرفته می شوند و تصور می کند همان آمبولانس حامل پسرعمویش است مورد حمله قرار می گیرند و مصدوم می شوند.

وی یادآور شد: پسر عموها قبلا به دلیل اختلافات خانوادگی نزاع داشته بودند که یکی از آنها از سوی همین مقتول به قتل رسیده بود.

وی بیان داشت: قاتل امروز به تلافی از کشته شدن برادرش از سوی پسر عمو وی را مورد حمله قرار داده است.

وی گفت: ماموران برای دستگیری ضارب وارد عمل شده اند.

بیان جزئیات حادثه از زبان دانشگاه علوم پزشکی

بنا به اعلام روابط‌ عمومی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه امروز از روبه‌روی زندان کهنوج با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفتند و درخواست آمبولانس داشتند.

ضاربان وقتی متوجه انتقال بیمار شدند بر سر راه آمبولانس کمین کردند و در ساعت ۱۷ و  ۵ دقیقه  در شهرک آزادگان به‌ سمت آمبولانس شلیک کردند.

راننده از ناحیه سر و پرستار از ناحیه لگن ضربه خوردند که حال راننده خوب است؛ اما پرستار بستری است.

ضاربان وقتی دیدند خبری از مصدومان نیست، جلوتر رفتند و دوباره کمین کردند؛ آن‌ها در ساعت ۱۷ و ۲۵  دقیقه وارد آمبولانس شدند و مصدوم و همراه مصدوم را که داخل کابین بودند را به رگبار بستند و بعد از قتل هر ۲ نفر متواری شدند.

انگیزه قاتل اختلافات قبلی است؛ مقتول قبلا کسی را به قتل رسانده بود و امروز وقتی آزاد شد جلوی بیمارستان به او تیر زدند و سپس با کمین او را به قتل رساندند.

 تشریح حمله به ۲ دستگاه آمبولانس در جنوب کرمان از زبان دادستان

حامد عمرانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد در تشریح جزییات حمله به ۲ دستگاه آمبولانس در محور مواصلاتی کهنوج به جیرفت گفت: علت و انگیزه عاملان این حادثه اختلافات شخصی و طایفه‌ای بوده است.

 وی بیان داشت: پارسال در اثر اختلافات شخصی و طایفه‌ای در یک نزاع ۲ نفر در شهرستان رودبار جنوب به قتل می‌رسند و پس از مدتی متهم به قتل دستگیر می‌شود.

عمرانی افزود: به دلیل نبود زندان در شهرستان رودبار فرد متهم به قتل از پارسال تاکنون در زندان کهنوج نگهداری می‌شده است.

وی ادامه داد: امروز یکی از بستگان متهم به قتل برای ملاقات با زندانی به زندان کهنوج مراجعه می‌کند و پس از بازگشت از زندان مورد حمله افراد ناشناس قرار می‌گیرد و ضاربان از صحنه جرم متواری می‌شوند.

دادستان عنبرآباد اعلام کرد: فورا فرد مجروح به بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج منتقل می‌شود و سپس برای ادامه درمان به بیمارستان جیرفت و کرمان اعزام می‌شود.

وی بیان کرد: تحقیقات اولیه بیانگر این مطلب است افراد مهاجم که از طایفه مقتول نزاع پارسال هستند و پس از کسب اطلاع از اینکه فرد مضروب به بیمارستان جیرفت منتقل شده است مجددا در مسیر آمبولانس کمین می‌کنند و متاسفانه در ابتدا به یک دستگاه آمبولانس که حامل یک مریض قلبی بوده است حمله می‌کنند که در این حادثه راننده آمبولانس مجروح می‌شود.

عمرانی افزود: افراد ضارب مجددا به آمبولانس دوم که (حامل فرد مجروح روبروی زندان کهنوج بوده است) حمله می‌کنند و متاسفانه در این حادثه فرد مضروب و برادر وی به قتل می‌رسند و به کادر درمان در این آمبولانس آسیبی وارد نشده است.

وی با بیان اینکه هویت افراد ضارب شناسایی شده است، افزود:در این رابطه تدابیر لازم اندیشیده شده است و دستورات قضایی لازم برای دستگیری متهمین صادر شده است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۷۲۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان