-
شناسه خبر 326473

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات چهار متهم پرونده واکسن‌ های تقلبی کرونا در دادگاه کیفری یک استان البرز برگزار شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

واکسن کرونا از ماه ها قبل به مردم تزریق می شود. اخیراً سرعت تزریق واکسن کرونا افزایش یافته است. عده ای سودجو از واکسن کرونا سوءاستفاده می کنند. در دادگاه کیفری استان البرز، جلسه اول رسیدگی به اتهامات پرونده واکسن کرونا تقلبی برگزار شد. چهار متهم واکسن کرونا تقلبی در این جلسه حضور یافتند.

صبح دوشنبه جلسه دادگاه به ریاست قاضی حسین اعظمی چهاربرج آغاز شد و در ابتدای جلسه ساسان علی رمجی نماینده دادستانی کرج با قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده به نام‌های مهرداد، بهزاد، شهاب و مهدی خواستار اشد مجازات برای آن‌ها شد.

وی با قرائت کیفرخواست، اتهام مهرداد را مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و خیانت در امانت عنوان کرد.

نماینده دادستان همچنین اتهامات سایر متهمان را به ترتیب برای بهزاد، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و جعل مهر مرکز شهید بهشتی و استفاده از آن، اتهام شهاب، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و تأسیس مؤسسه و مرکز تزریقات برای تزریق واکسن کرونا، اتهام مهدی، معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای و توزیع واکسن تقلبی کرونا برشمرد.

نماینده دادستان  گفت: مهرداد، متهم ردیف اول که کارمند بخش خدمات بیمارستان کوثر بوده و دسترسی به پوکه‌های ویال واکسن کرونا را داشته است با توجه به نبود نظارت کافی حراست بیمارستان برای اجرای عملیات امحای ویال‌ها، اقدام به خارج کردن ویال‌ها کرده و بعد از تهیه دستگاه پلمب، آب مقطر و داروی «متوکاربامول» اقدام به تهیه واکسن تقلبی و فروش آن‌ها به بهزاد میرزایی می‌کند. متهم بهزاد نیز ویال‌های واکسن تقلبی کرونا  که هر ویال شامل ۱۰ دوز واکسن بوده را به مبلغ سیزده میلیون تومان از متهم ردیف اول خریداری کرده و با مبالغی بالاتر از ۴۵ میلیون تومان می‌فروخته که حجم مبادلات نشان می‌دهد وی بیش از ۱۸ میلیارد کسب کرده و مبلغ ۵ میلیارد و چهارصد میلیون تومان به حساب متهم ردیف اول واریز کرده است.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج درخصوص اتهامات شهاب  که پزشک عمومی بوده است اضافه کرد: وی نیز با وجود مسئولیت پزشکی، ۸۰۰ دوز واکسن تقلبی کرونا را به مبلغ چهار میلیون و پانصد هزار تومان خریداری و به مبلغ پنج میلیون و۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان فروخته و بیش از ۸۰۰ میلیون تومان درآمد نامشروع داشته است.

وی درخصوص اتهام دیگر متهم این پرونده نیز گفت: مهدی نیز در ازای تزریق هر دوز واکسن تقلبی کرونا مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان دریافت می‌کرده و همچنین حساب بانکی خود را در اختیار بهزاد قرار داده بود.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج از وجود ۱۱۰ شاکی در این پرونده خبر داد و با توجه به خدشه واردشدن به اعتماد عمومی به وزارت بهداشت خواستار اشد مجازات و تعیین مجازات تکمیلی شد.در این جلسه تعدادی از شاکیان پرونده با بیان دلایل و نحوه خرید واکسن از متهمان از اعتماد به نظام پزشکی یکی از متهمان و کارت واکسیناسیون گفته و خواستار احقاق حقوق خود شدند.

یکی از متهمان با اشاره به واکسیناسیون خود و خانواده‌اش توسط این گروه گفت: محل واکسیناسیون محافظت شده و با حضور نیروی نگهبانی بوده و ظواهر همه چیز را درست نشان می‌داد.

حسین اعظمی چهاربرج مستشار دادگاه کیفری یک استان البرز نیز درباره روند رسیدگی به این پرونده با گردش بیش از ۲۸ میلیارد تومانی بیان داشت:  پس از کشف موضوع و دستگیری متهمان، پرونده در دادسرا با عنوان کلاهبرداری شبکه‌ای منجر به صدور کیفرخواست که اولین جلسه آن برگزار شد و در صورتی که نیاز به تحقیقات و بررسی تکمیلی نباشد پس از شور، تصمیم گیری نهایی در این مورد در مهلت قانونی اتخاذ خواهد شد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار