-
شناسه خبر 305287

نوه ناخلف و دوستش که به خاطر سرقت از خانه مادربزرگ به قطع دست محکوم شده بودند بار دیگر در دادگاه محاکمه می شوند.

این در حالی است که آنها توانستنه اند رضایت مادربزرگ پیر را جلب کنند.رسیدگی به این پرونده از ۴ سال قبل به دنبال سرقت شبانه از خانه پیرزنی تنها در شهرک ولیعصر آغاز شد .پیرزن تنها که با پلیس تماس گرفته بود از سرقت شبانه دو دزد نقابدار به خانه اش خبر داد.

با این تماس ماموران پلیس به خانه ویلایی زن تنها رفتند و دریافتند دزدان همه پول،طلا و دلارهای این زن را سرقت کرده اند.

به گزارش فرتاک نیوز،زن سالخورده به ماموران گفت :بعد از فوت همسرم به تنهایی در خانه ویلایی در شهرک ولیعصر زندگی می کنم .فرزندانم هنوز انحصار وراثت نکرده‌اند و همه پول و طلاهای همسرم در اختیار من است .

من در خانه تنها بودم که دو مرد نقابدار از روی دیوار وارد خانه شدند .آنها مرا تهدید به مرگ کردند و پس از شکسته قفل در گاوصندوق همه پول ،طلا و دلارهایی را که متعلق به همسرم بود با خود بردند. من در این ماجرا به یکی از نوه هایم که بعد از فوت همسرم گاهی اوقات شبها به خانه ام می آمد و تا صبح در خانه ام می ماند مشکوک هستم.

او در این مدت رفتارهای مشکوکی داشت و مدام درباره اموال من سوال می پرسید. شبی که دو دزد به خانه ام آمدند ظاهر یکی از آنها به نوه ام به نام پوریا شباهت زیادی داشت. اگر چه او صورتش را پوشانده بود ولی من او را از روی نشانی روی دستش شناختم.

با اطلاعاتی که این پیرزن به پلیس داده بود نوه ۲۵ ساله وی به نام پوریا ردیابی و بازداشت شد اما جرمش را انکار کرد.

پوریا در بازجویی‌های بعدی به سرقت از خانه مادربزرگش با همدستی دوستش به نام سپهر اعتراف کرد و آنها در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند .

در آن جلسه قضات دادگاه با توجه به مدرک های موجود در پرونده آنها را به خاطر سرقت حدی به قطع دست محکوم کردند. اما با اعتراض متهمان به حکم صادره پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و حکم صادره شکسته شد.

پرونده برای رسیدگی به شعبه همعرض ارسال شده و قرار بود بار دیگر به آن رسیدگی شود که پوریا در ایام تعطیلات نوروزی توانست رضایت مادربزرگش را جلب کند .پیرزن از جرم پوریا و سپهرگذشت و پرونده آنها برای رسیدگی به جنبه عمومی جرم به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا متهمان از جنبه عمومی جرم محاکمه شوند

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار