//
کدخبر: ۴۵۶۲۸۷ //

حکم عجیب برای زن بمب‌گذار در استانبول؛ ۷ بار حبس ابد و ۱۷۹۴ سال زندان!

احلام البشیر، شهروند سوری که از سوی پلیس ترکیه «به عنوان عامل بمب‌گذاری در میدان تقسیم استانبول معرفی شده است، به هفت بار حبس ابد به‌همراه یک‌هزار و ۷۹۴ سال حبس اضافی محکوم شد.

 حکم عجیب برای زن بمب‌گذار در استانبول؛ ۷ بار حبس ابد و ۱۷۹۴ سال زندان!

دادستانی استانبول حکم احلام البشیر که در سال ۲۰۲۲ با بمب گذاری در میدان تقسیم استانبول باعث کشته شدن ۶ نفر و مجروح شدن ۹۹ نفر دیگر شد را صادر کرد.

در ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ در خیابان استقلال منطقه بی‌اغلو استانبول ترکیه انفجاری رخ داد که در نتیجه آن ۶ نفر کشته شدند و ۹۹ نفر دیگر زخمی شدند.

نیروهای ویژه و پلیس ترکیه در عملیاتی ضدتروریستی در فاصله کمتر از یک روز بعد از انفجار در استانبول، به محل اختفای زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش برده و او را دستگیر کردند.

اداره امنیت استانبول بعد از بازجویی از این فرد اعلام کرد که نام او «احلام البشیر» و تبعه سوری است که اعتراف کرده توسط گروهک «پ.ک.ک» به‌عنوان یک افسر اطلاعاتی آموزش دیده و از طریق منطقه عفرین در ادلب (سوریه) وارد خاک ترکیه شده است.

«پ.ک.ک» که «آنکارا آن را یک سازمان تروریستی می‌داند»، هر گونه دست داشتن در این حمله را تکذیب کرد و هیچ‌گاه مسوولیت آن را بر عهده نگرفت.

پ‌‌ک‌ک از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته است.

بر اساس این حکم، احلام البشیر به اتهام تخریب اتحاد و یکپارچگی حکومت و قتل عمد ۶ نفر به ۷ بار حبس ابد محکوم شد. وی همچنین به اتهام اقدام به قتل عمد، پیدا کردن بدون اجازه مواد خطرناک در مجموع به ۱۷۹۴ سال زندان و ۲۲ هزار لیره جزای نقدی محکوم شد.

طبق گزارش راشاتودی، البشیر در دادگاه حاضر به دفاع از خود نشد و قاضی دادگاه چنین حکمی را برای او صادر کرد.

حدود ۳۰ متهم در کنار البشیر محاکمه شدند. به گزارش رویترز، ۲۰ نفر از متهمان به ویژه به اتهام‌های «قتل عمد» و «تضعیف وحدت و یکپارچگی کشور»، به احکامی از چهار سال حبس تا حبس ابد محکوم شدند.

رییس دادگاه همچنین دستور آزادی چهار نفر از متهمان از زندان و محاکمه جداگانه ۱۰ نفر دیگر را صادر کرد که در جلسه دادگاه غایب بودند. 

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۶۲۸۷ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان