-
شناسه خبر 243944

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: بهانه ترکیه یعنی حفظ امنیت مناطق کُرد، برای تعرض به خاک سوریه و زیر سؤال بردن تمامیت ارضی این کشور، غیر قابل قبول است و باید نهادهای بین‌المللی به کمک سوریه بیایند و هر چه زودتر این مسئله به پایان برسد و شر تروریست‌ها از این منطقه کنده شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

سید رضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به تجاوز نظامی ترکیه به سوریه گفت: با توجه به اینکه ترکیه نقش اساسی در هجوم تروریست‌ها به خاک سوریه داشت، انتظار این بود که توافقات سوچی و آستانه بتواند اقدامات ترکیه در معادلات امنیتی منطقه را به گونه‌ای تنظیم کند که ترکیه در اسرع وقت به این توافقات عمل کرده و تلاش در جهت راستای ایجاد منطقه‌ای أمن را انجام دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه علیرغم توافقات و نشست‌های سوچی و آستانه، ترکیه تلاش زیادی در خرید زمان در حمایت از تروریست‌های حاضر در ادلب دارد. بنا بود ترکیه در سال گذشته میلادی، معارضان را از گروه‌های مسلح جدا کرده و هر چه سریعتر کمک به ایجاد امنیت در منطقه کند، اما این اتفاق مجددا با تأخیر بسیار زیادی صورت گرفت و چنین خواسته‌ای محقق نشد.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: در ماه‌های اخیر با استدلال‌های قانونی که از جانب نظام سیاسی سوریه صورت گرفت و دولت‌های روسیه و ایران نیز با پاکسازی مناطق پیرامون ادلب توسط ارتش سوریه و عدم دخالت ترکیه در این باره موافقت کردند، در هفته‌های اخیر عملیات پاکسازی در این بخش‌ها انجام شد، ولی متاسفانه با حمایت مجدد ترکیه از مسلحین و تروریست‌های این منطقه، این اقدامات به گونه‌ای دیگر رقم خورده است.

صدرالحسینی گفت: چنانچه در برخی نقاط ادلب، ارتش ترکیه به حمایت مستقیم از تروریست‌ها برآمده و با نیرو‌های نظامی سوریه درگیری ایجاد کرده است و همین هفته پیش شاهد کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای نظامی هر دو طرف بودیم.

وی در پایان یادآور شد: بهانه ترکیه یعنی حفظ امنیت مناطق کُرد، برای تعرض به خاک سوریه و زیر سؤال بردن تمامیت ارضی این کشور، غیر قابل قبول است و باید نهاد‌های بین المللی به کمک سوریه بیایند و هر چه زودتر این مسئله به پایان برسد و شر تروریست‌ها از این منطقه کنده شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار