//
کدخبر: ۴۶۰۸۶۲ //

تونل امیرکبیر «هدیه دولت سیزدهم به استان ایلام»

تونل امیرکبیر به عنوان بزرگترین پروژه راهسازی در کشور و بزرگترین تونل غرب ایران با همت و عزم دولت سیزدهم در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

تونل امیرکبیر «هدیه دولت سیزدهم به استان ایلام»

به گزارش فرتاک نیوز،تونل کبیرکوه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه راهسازی در کشور و بزرگترین تونل غرب کشور سال ۱۳۸۹ کلنگ زنی و سال ۱۳۹۲ عملیات اجرایی آن آغاز شد، شهریورماه ۱۳۹۸ عملیات حفاری تونل اصلی به طول چهار هزار و ۷۵۰ متر به اتمام رسید.

این تونل مهم، بین شهر‌های آبدانان و دره شهر در جنوب استان ایلام قرار داشته که از اهمیت بالایی برای توسعه و از بن بست خارج شدن شهرستان آبدانان به لحاظ جغرافیایی و ارتباطی برخوردار است.

استاندار ایلام: پنج هزار میلیارد ریال برای تکمیل تونل کبیرکوه اختصاص یافت

حسن بهرام‌نیا اظهار داشت: تونل کبیرکوه یکی از اَبَر پروژه‌های مهم کشور است که بیانگر همت بلند و انگیزه مبارک دولت کار و کرامت و شهید آیت الله رئیسی است که به عنوان یادگار آن خادم مخلص، در حافظه تاریخی مردم استان جاودانه خواهد شد.

تونل امیرکبیر «هدیه دولت سیزدهم به استان ایلام» تیرماه افتتاح می‌شود

استاندار ایلام با اشاره به اینکه صادق الوعد بودن یکی از شعار‌های دولت سیزدهم بوده است، یادآور شد: باید تلاش شود که تونل کبیرکوه تا نیمه دوم تیرماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

بهرام نیا با بیان اینکه از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ حدود سه هزار میلیارد ریال برای ساخت تونل کبیرکوه هزینه شده است، گفت: در ۲ سال گذشته ۱۳ هزار میلیارد ریال برای تاکمیل این طرح ناتمام از سوی دولت سیزدهم اختصاص یافت.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۰۸۶۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان