//
کدخبر: ۴۶۵۰۷۸ //

قیمت مصوب نان تغییر کرد؟

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران تاکید کرد که قیمت مصوب نان در سه سال اخیر تغییر نداشته است

قیمت مصوب نان تغییر کرد؟
به گزارش فرتاک نیوز،

امیر کرملو رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران در برنامه رادیو اقتصاد، با بیان اینکه برای مدیریت قیمت نان نیاز به یک متولی ثابت داریم، گفت: در چهارچوب وظایف قانون نظام صنفی که به اتحادیه هامحول شده، کمیسیون های شکایت و بازرسی هر اتحادیه موظف رسیدگی به تخلفات و شکایات است و نظارت بر واحدهای صنفی را باید جدی بگیرند.

به گفته او، اتحادیه نانوایان سنتی تهران مسائل مربوط به تخلفات را پیگیری می کند و همواره شکایات افراد بصورت روزانه درج و سپس بازرسان به واحدهای متخلف مراجعه مس کنند و مسائل را طبق روال قانونی به دستگاه های ذی ربط ارجاع می دهند.

 

کرملو با تاکید بر ارائه یک نرخ معین نان برای سطح تهران افزود: تخلفات کل کشور ناشی از عدم نرخ معین در سه سال اخیر و مدیریت وزارت اقتصاد بر هوشمندسازی آرد و نان است و همواره عدم متولی برای حوزه آرد و نان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

کرملو در ادامه افزود: گرچه مسائل نظارتی در سطح تهران با قدرت انجام می شود، اما دولت بحث آنالیز قیمت و معیشت نانوا را باید قبول کند و تغییر قیمت ها را انجام دهد و به طور کلی تا زمانیکه بصورت رسمی اقتصاد نانوا در نظر گرفته نشود، شاهد هرج و مرج خواهیم بود. گفتنی است زمانیکه بازرسی به واحدنانوایی مراجعه می کند و نانوایان اذعان می کنند که چطور با نرخ سال ۱۴۰۰ انتظار ارائه خدمات به مردم را دارید، چه جوابی می توانم داشته باشم.

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: اگر متولی معینی در بحث قیمت گذاری حوزه نان داشته باشیم و همانند سنوات گذشته برمبنای آنالیز هزینه تمام شده، نرخ معینی برای واحدهای صنفی بگذاریم، برخورد بیشتری در حوزه تخلفات خواهیم داشت. همچنین از افراد انتظار می رود که در ساعات اداری با واحد شکایات به شماره ۷۷۵۰۹۵۶۱ تماس بگیرند و همواره مطابق با قانون نظام صنفی به شکایات رسیدگی می شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۵۰۷۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد