//
کدخبر: ۴۵۸۳۹۴ //

میزان جریمه نقدی بی‌حجابی رسما اعلام شد

درحالی که رییس کمیسیون قضایی مجلس صبح امروز اعلام کرده بود که رقم جریمه نقدی بی‌حجابی مشخص نیست، یک نماینده مجلس رقم دقیق را اعلام کرد.

میزان جریمه نقدی بی‌حجابی رسما اعلام شد
به گزارش فرتاک نیوز،

لایحه حجاب و عفاف این روزها در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود تا با رفع ایرادات شورای نگهبان نهایی شود.

یکی از موارد چالشی لایحه حجاب و عفاف دریافت جریمه نقدی بی‌حجابی است که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت.

اینکه برای بی‌حجابی چقدر جریمه نقدی دریافت می‌شود و نحوه دریافت آن به چه صورت است. 

صبح امروز رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع گفت: هنوز رقم دقیق جریمه نقدی بی‌حجابی مشخص نشده و پس از رفع ایرادات شورای نگهبان نهایی می‌شود. با این وجود نماینده اصفهان رقم جریمه نقدی بی‌حجابی را رسماً اعلام کرد. 

به گزارش مهر، امیر حسین بانکی پور نماینده مجلس گفت: جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان استب

بانکی پور، نماینده اصفهان در مجلس در اولین نشست فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم درباره لایحه عفاف و حجاب گفت: عده‌ای می‌گفتند که کاری با افرادی که بی‌حجاب شده‌اند نداشته باشیم که این اشتباه است، لذا سه روش پیشنهاد شد روش اول بازداشت بود، روش دوم اعمال مجازات سنگین ۲۴ میلیونی بود که مرکز پژوهش‌ها پیشنهاد کرد و روش سوم اعمال جریمه در دو مرحله و بعد در نهایت مرحله سوم مجازات باشد.

وی افزود: بر این اساس آنچه در لایحه آمده این است که جریمه معلق کشف حجاب ۱.۵ میلیون تومان باشد؛ اگر فردی مجددا بعد از صدور پیامک بی‌حجاب بیرون آمد مشمول جریمه قطعی سه میلیونی می‌شود یعنی در مجموع جریمه ۴ و نیم میلیون تومانی اعمال می‌شود و قرار بود این جریمه از حساب افراد کم شود که مجمع تشخیص به آن ایراد گرفت، لذا مقرر شد که اگر این جریمه ظرف یک هفته پرداخت نشود، محدودیت‌هایی اعمال شود.

این نماینده مجلس گفت: طرف بی‌حجاب در خیابان می‌آید اما همین فرد اول وقت نماز می‌خواند یعنی چادر از مسجد گرفته و نمازش را خوانده و بعد از نماز چادر را برمی‌گرداند، پس باید صف آدم‌هایی را که به دلایل مختلف روحی و روانی، سختی و فشارهای اقتصادی و فرهنگی وارد این گروه شده‌اند و کشف حجاب کرده‌اند را از گروهی که معاندانه این کار را انجام می‌دهند جدا کرد. جریمه بهترین راه برای جدا کردن این صف بود چون نمی‌شود همه را بازداشت و کیفری کرد

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۸۳۹۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان