//
کدخبر: ۴۵۸۲۷۲ //

رونمایی از سند رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال

همایش "پویش ملی کودک سالم، ایران سلامت" با محوریت رونمایی از سند رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال و برنامه واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس با حضور وزیر بهداشت، برگزار شد.

 رونمایی از سند رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال
به گزارش فرتاک نیوز،

همایش "پویش ملی کودک سالم، ایران سلامت" با محوریت رونمایی از سند رایگان شدن درمان کودکان زیر 7 سال و برنامه واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس، امروز یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 در ستاد وزارت بهداشت و با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونین بهداشت، درمان و دانشجویی و فرهنگی و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، برگزار شد.

رایگان شدن خدمات سرپایی و بستری شیرخواران و کودکان زیر 7 سال در مراکز دولتی دانشگاهی سراسر کشور

با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور، مطابق بند (9) سیاست های کلان حوزه سلامت «مبنی بر کاهش سهم مردم از هزینه های درمان و در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و به استناد مصوبه هیئت محترم وزیران، هزینه تمامی خدمات بستری، اورژانس تحت نظر، بستری موقت وسرپایی شیرخواران و کودکان زیر هفت سال (به استثنای داروی سرپایی) در مراجعه به کلیه مراکز آموزشی و درمانی تابعه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور رایگان شد.

گفتنی است، تمامی شیرخواران و کودکان تا هفت سال (از ابتدای تولد لغایت 6 سال و 11 ماه و 29 روز در زمان پذیرش ) که دارای بیمه پایه هستند، مشمول این برنامه می‌شوند.

رونمایی از برنامه واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس 

همچنین، همزمان با چهلمین سال برنامه توسعه واکسیناسیون کشور، گامی دیگر برای ارتقای سلامت کودکان برداشته و واکسن های پنوموکوک و روتاویروس به برنامه ایمن‌سازی کودکان وارد شد.

براساس این گزارش، واکسن تزریقی پنوموکوک جهت پیشگیری از عفونت های ناشی از میکروب پنوموکوک مانند عفونت مغز و ریه است. شروع برنامه در 7 استان بوده ‌و در مراحل بعدی، برنامه به سراسر کشور گسترش پیدا خواهد کرد؛ واکسن خوراکی روتاویروس نیز جهت پیشگیری از اسهال های ناشی از روتاویروس به شیرخواران تجویز می‌شود. شروع برنامه از دانشگاه‌های علوم پزشکی هرمزگان و بوشهر و در شیرخواران ٢ ماهه است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۸۲۷۲ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان