//
کدخبر: ۴۵۳۳۳۸ //

مرحله جدید یارانه اعتباری واریز شد

مرحله جدید و سوم طرح کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» از امروز (۲۰ فروردین) در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای خانوار دهک‌های اول تا هفتم درآمدی آغاز شده و همانند دو مرحله قبل کلیه خانوارهای مشمول ۲۲۰ هزار تومان اعتبار خرید ۱۱ قلم کالابرگی دریافت می‌کنند.

مرحله جدید یارانه اعتباری واریز شد
به گزارش فرتاک نیوز،

زمان جدید واریز یارانه طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک اعلام شد. مشمولان این طرح می توانند از امروز یارانه های خود را برداشت کنند. گفتنی است حساب ها امروز شارژ شد.

از صبح امروز بیستم فروردین مرحله جدید واریز یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی «طرح فجرانه» آغاز شد و مشمولین این طرح (دهک‌های یک تا هفت درآمدی) می‌توانند خریدهای خود را در قالب این طرح انجام دهند.

در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد (منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران) با قیمت‌های مبنا سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است و مابه التفاوت قیمت سبد مبنا سال ۱۴۰۱ با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳/۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳/۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰/۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

اعتبار جدید (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰و۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر بصورت مجزا یارانه نقدی خود را بصورت ماهانه دریافت خواهند نمود. مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

این طرح در بستر شبکه ملی اعتبار و با عاملیت شرکت مجری طرح(فارا) و همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی می‌شود، موارد زیر باید مد نظر قرار بگیرد:

اعتبار جدید (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰و۴۰۰ هزارتومانی فعلی بوده و میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان(اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است. (شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان جهت دریافت ۲۲۰ تومان اعتبار تشویقی در این طرح حذف شده است.)

یارانه بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز اقلام فوق براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه التفاوت را از محل حساب فرد پرداخت خواهند کرد.

یارانه بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند که هنگام خرید باید قیمت مبنای کالای فوق (قیمت سال ۱۴۰۱) را از حساب خود(کارت بانکی) پرداخت کند.

متقاضیان استفاده از کالابرگ الکترونیکی می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار(۲۰۰ هزار فروشگاه خرد و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق‌کوروش، جانبو، هفت، دیلی‌مارکت، گندم، هایپرفامیلی، وال‌مارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ و دیجی کالا) نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند. برای دریافت این نرم افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مای‌کت و یا سایتshoma.sfara.ir مراجعه نمایند. همچنین از طریق کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* نیز می‌توانند نسبت به دریافت لینک نصب این نرم افزار اقدام می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۳۳۳۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان