//
کدخبر: ۴۵۲۸۱۱ //

اختصاص وام ویژه مسکن به این افراد

بنیاد ملی نخبگان با توجه به رشد قیمت مسکن و بالا رفتن هزینه های اجاره بها در تازه ترین اقدام خود وام خرید مسکن را به دو میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن را به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

اختصاص وام ویژه مسکن به این افراد
به گزارش فرتاک نیوز،

نخبگان هر کشور به مثابه موتور محرکه آن در مسیر پیشرفت و توسعه هستند. حمایت از این افراد خلاق و نوآور، نه تنها یک ضرورت، بلکه یک سرمایه‌ گذاری بلندمدت برای آینده کشور محسوب می‌ شود.

بانک مرکزی در گزارشی تازه، آمار مربوط به وضعیت بازار مسکن شهر تهران در سال گذشته را منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که متوسط قیمت مسکن در پایتخت به طور قابل توجهی افزایش یافته و از مرز ۸۰ میلیون تومان عبور کرده است.

از آنجا که اجاره بها نشات گرفته از قیمت مسکن است و این بهای مسکن است که اجاره بها را تعیین می کند به نظر می رسد حتی برخی گروه ها و اقشار مختلف جامعه نیز با این رشد شتابان قیمت مسکن و اجاره بها نیازمند حمایت و تخصیص تسهیلات باشند.

یکی از این اقشار نخبگان هستند که در تازه ترین اقدام، بنیاد ملی نخبگان وام خرید مسکن برای نخبگان را به ۲ میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن را به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

بنیاد ملی نخبگان در سالی که گذشت بخش عمده فعالیت خود را بر محور فراهم‌سازی بستر مناسب برای افزایش اثرگذاری نخبگان قرار داد. ایجاد شرایط درخور در حوزه معیشت و اشتغال نیز از جمله مهمترین رویکردها بود که بر همین اساس، وام خرید مسکن برای نخبگان به ۲ میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانک مرکزی، نرخ سود تسهیلات ساخت، خرید و ودیعه اجاره مسکن ۲۳ درصد با بازپرداخت تا حداکثر ۲۰ سال برای تسهیلات ساخت، خرید مسکن، و بازپرداخت تا حداکثر ۵ سال برای تسهیلات ودیعه مسکن در نظر گرفته شده و محاسبه مبلغ اقساط ماهانه، بر عهده بانک‌های عامل است که متقاضی می‌تواند با مراجعه به مدیریت امور شعب بانک‌های عامل، از میزان اقساط اطلاع حاصل کنند.

برگزیدگان شیوه‌نامه شناسایی و توسعه فعالیت‌های استادیاران جوان (طرح زنده‌یاد کاظمی آشتیانی)، برگزیدگان شیوه‌نامه تسهیلات جذب دانش آموختگان برتر دانشگاهی در موسسه‌های علمی (طرح شهید شهریاری)، برگزیدگان سطح ۱ و ۲ شیوه نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده (طرح شهید فخری‌زاده) و برگزیدگان شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید چمران) مشمولان استفاده این تسهیلات هستند.

همچنین متخصصان ایرانی دانش‌آموخته خارج از کشور نیز می‌توانند برای درخواست بهره‌مندی از این تسهیلات، از طریق ارتباط با مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری اقدام کنند. هر متقاضی صرفاً مجاز به استفاده از یکی از تسهیلات ساخت،خرید و یا ودیعه اجاره مسکن است و در صورت استفاده از یکی از این دو، امکان معرفی برای تسهیلات مسکن دیگر وجود ندارد.

ضروری است، متقاضیان استفاده از هر یک از تسهیلات مسکن، پیش از ارائه درخواست، بررسی‌های لازم را انجام دهند و ضمن اطلاع کافی از شرایط و جزئیات وام، برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۲۸۱۱ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان