-
شناسه خبر 350321

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سودآوری 3820 میلیارد تومانی صندوق در سال 1400 گفت: ارزش دفتری دارایی‌های صندوق بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده در 31 شهریور 1400 حدود 17 هزار میلیارد تومان و صورت‌های مالی تلفیقی گروه هم بالغ بر 61 هزار و 500 میلیارد تومان است.

به گزارش فرتاک نیوز،

جواد نوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر ارزیابی عملکرد تیم گذشته صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: ارزیابی و قضاوت درباره عملکرد دوره گذشته نیازمند اطلاعات جامع است و مبنای مقایسه نیز باید مشخص باشد؛ به‌گونه‌ای که کاملاً روشن باشد عملکرد گذشته صندوق را با چه شرکت مشابهی و با چه ایده‌آل‌هایی مقایسه می‌کنیم. باید در نظر داشته باشیم که تیم مدیریتی قبلی در ابتدای فعالیتش، موسسه را با چه شرایط و در چه بستری تحویل گرفته و چگونه تحویل داده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد فرصت‌های زیادی وجود داشته و همچنان وجود دارد که می‌توان روی آنها سرمایه‌گذاری کرد. در حال حاضر برخی کاستی‌ها نیز مشاهده می‌شود که می‌شد زودتر متوجه آنها شده و برطرفشان کرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه درمجموع قضاوت مثبتی دارم و احساس می‌کنم به نسبت شرکت‌های مشابه و در فضای اقتصادی موجود، تیم قبلی، نمره متوسط به بالا بگیرد گفت: عمده چالش‌هایی که صندوق ذخیره فرهنگیان طی سالیان گذشته با آن مواجه بوده است به اوایل دهه 1390 بازمی‌گردد که گرفتاری‌ها و تبعات بسیاری به همراه داشته است.

نوری در خصوص ارزیابی فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: خوشبختانه با وجود 60 شرکت در گروه، شاخص سودآوری سنوات اخیر از روند مناسبی برخوردار است.

وی افزود: با وجود پایین بودن سود صندوق طی سنوات منتهی به 31 شهریور 1394 الی ۱۳۹۶، روند عملکرد مالی طی سال‌های اخیر با به ثبات رسیدن مجموعه، انجام تغییر و تحولات و اجرای برنامه‌های تحولی، شاهد نرخ رشد بوده است. به طوری که میزان سودآوری در 31 شهریور 1397 به 620 میلیارد تومان رسید و در سال 1398 تقریباً دو برابر شد و به 1100 میلیارد تومان رسید.

نوری اضافه کرد: جهش جدی و قابل توجه در سودآوری صندوق در سال 1399 اتفاق افتاد و به 3440 میلیارد تومان بالغ شد که نقطه عطفی در عملکرد مالی و سودآوری مجموعه، محسوب می‌شود و بالاترین سود حسابداری که این مجموعه به حساب اعضاء واریز کرد در همین سال اتفاق افتاده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به رکوردزنی سودآوری صندوق در سال 1400 گفت: در سال مالی 31 شهریور 1400 نیز رکورد تازه‌ای در سودآوری موسسه ثبت شده و سودآوری صندوق به 3820 میلیارد تومان رسید که به معنی بازده 36 درصدی است. همچنین تاکید شد که ارقام سود بطور مطلق قابل مقایسه نیست و لازم است به سال پایه و نرخ های تورم توجه شود تا سودآوری سالهای مختلف را با هم مقایسه کنیم.

نوری با اشاره به فعالیت‌های صندوق در سال مالی 1401 نیز تصریح کرد: برای سال جاری نیز با توجه به روندی که شاهد هستیم و بودجه‌ای که تدوین شده است، انتظار داریم بتوانیم به سودآوری قابل توجهی برسیم. همچنین امیدواریم با محقق شدن مفروضات تدوین بودجه و شرایط مساعد بیرونی شاهد تحقق سودی به مراتب بالاتر از سال‌های گذشته باشیم که البته این موضوع پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها در پایان سال مالی مشخص خواهد شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار