-
شناسه خبر 337371

امروز ۱۹ دی ۱۴۰۰ معاملات بازار سهام تهران دوباره با سیر نزولی شاخص بورس مواجه شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

شاخص کل فرابورس هم با ۲۵۶ واحد افت در نقطه ۱۸.۱ هزار واحد ایستاد. آریا، زاگرس، شگویا، شاوان و فرابورس جزو نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص کل فرابورس داشتند.

خروجی پول حقیقی ها از بورس شدت یافت

ارزش کل معاملات بازار سهام ۴.۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد که ارزش معاملات خُرد سهام ۲.۹۷ هزار میلیارد تومان شد.

در معاملات امروز تراز پول حقیقی ها متفاوت بود؛ حقیقی ها با شدت بیشتری نسبت به روز قبل ۵۵۰.۲ میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج کردند و البته ۱۰۵.۸ میلیارد تومان به صندوق های با درآمد ثابت وارد کردند.

بیشترین خروجی پول حقیقی ها از بازار در نماد فملی با ۵۹.۷ میلیارد تومان اتفاق افتاد. در نمادهای وگردش، ۲۷ میلیارد تومان، شپنا، ۱۸.۸ میلیارد تومان، وغدیر، ۱۶.۸ میلیارد تومان و فجهان، ۱۳.۵ میلیارد تومان شاهد بیشترین خروجی پول حقیقی ها بودیم. ورودی پول حقیقی ها در معاملات امروز ناچیز و زیر ۷ میلیارد تومان بود.

حقوقی ها هم امروز در نمادهای خودرویی (خودرو و خپارس)، فملی، فولاد و ملت بیشترین موقعیت خرید و در نمادهای خساپا و وبصادر بیشترین موقعیت فروش ایجاد کردند.

سرانه خرید و فروش حقیقی ها در بورس

سرانه معامله حقیقی ها هم به نفع فروشندگان بود. بدین ترتیب سرانه خرید حقیقی ها ۱۲.۹ میلیون تومان در برابر ۱۷۱ میلیون تومان سرانه فروش حقیقی ها بود.

ارزش صف های خرید هم از ۳۱۱.۵ میلیارد تومان به ۱۰۳.۴ میلیارد تومان رسید. ارزش صف های فروش هم از ۲۹۹ میلیارد تومان به ۵۲۸.۶ میلیارد تومان رسید. در معاملات امروز، تعداد نمادهای دارای صف فروش (۱۷۱ نماد) بیش از ۴.۵ برابر تعداد نمادهای دارای صف خرید (۳۷ نماد) بود. فاصله میان ارزش صف های خرید و فروش هم بیش از ۴ برابر شد.

بیشترین نسبت حجم به شناوری برای زقیام با ۷.۹ درصد بود. بازدهی معاملات امروز در نماد زقیام هم منفی ۱.۴۴ درصد بود.

کدام سهم ها در بورس و فرابورس سود کردند

بیشترین بازدهی قیمت در معاملات امروز بورس برای ولغدر با ۴.۹۳ درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای قپنتا با ۴.۹۷ درصد بود. بیشترین حجم معاملات هم در نمادهای خودرویی خودرو، خساپا، خپارس، خگستر و دو نماد وبصادر و فملی دنبال شد. بیشترین کاهش ارزش بازار هم برای فارس، فولاد، پارسان، فملی، پارس و وغدیر بود.

برترین گروه های صنعت در معاملات امروز برای گروه‌های خودرویی، شیمیایی، فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و بانک ها بود.

بیشترین بازدهی قیمت در فرابورس هم برای نماد زنگان با ۴.۵۱ درصد بود. بیشترین کاهش قیمت هم برای حآسا با ۴.۹۸ درصد بود. بیشترین حجم معاملات هم برای نماد زقیام، فرابورس و فجهان بود. آریا، زاگرس، شگویا، شاوان، فرابورس و غصینو جزو نمادهایی بودند که با بیشترین کاهش ارزش بازار مواجه شدند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار