-
شناسه خبر 208373

تفاهم نامه همکاری مشترک بانک صادرات با دانشگاه پیام نور امضا شد که بر اساس آن وام قرض الحسنه دانشجویی توسط بانک صادرات به دانشجویان این دانشگاه پرداخت می شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

حجت الله صیدی مدیرعامل بانک صادرات صبح امروز (شنبه) و در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه پیام نور با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: تلاش کرده ایم منابع خود را به مصارف بهتری برسانیم و به دنبال کارآمدی و اثربخشی بیشتر هستیم.

مدیرعامل بانک صادرات بخشی از تفاهم نامه را صدور کارت های بانکی ویژه برای دانشگاه پیام نور اعلام کرد و توضیح داد: با صدور این کارت ها به جز استفاده عمومی، مصارف اختصاصی نیز برای کارکنان و اساتید خواهد داشت و به کاهش هزینه منجر خواهد شد.

صیدی ارزش این تفاهم نامه دو ساله را ٥ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که ٤ هزار میلیارد ریال آن به دانشجویان و هزار میلیارد ریال برای سایرین است. مدیرعامل بانک صادرات گفت: تسهیلات به خود دانشجو تعلق می گیرد و متقاضی باید شخصا پرونده تشکیل دهد، اما تسهیلات به حساب شهریه وی واریز می شود.

وی پرداخت این تسهیلات را با یک ضامن عنوان کرد و توضیح داد که بر اساس قانون باید ضامنی به بانک معرفی شود تا اطمینان از پرداخت اقساط اطمینان حاصل شود.

محمدرضا زمانی؛ رییس دانشگاه پیام نور در این مراسم در سخنانی گفت: تسهیلات بانک صادرات برای همه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور است و البته تسهیلاتی را برای کارکنان و اساتید داشگاه نیز در نظر گرفته ایم.

وی میزان تسهیلات دوره کارشناسی را یک میلیون تومان برای ١� ترم با اقساط ٦� ماهه و با کارمزد ١.٤ درصدی برای هر ترم عنوان کرد. زمانی تسهیلات دوره کارشناسی ارشد را ٢ میلیون و ٨� � هزار تومان با بازپرداخت ٣� ماهه و برای ٥ ترم اعلام کرد.

به گفته رییس دانشگاه پیام نور، تسهیلات دوره دکتری تخصصی ٧ میلیون و ٥� � هزار تومان عنوان کرد و گفت: بازپرداخت این تسهیلات نیز ٥٤ ماهه و برای ٩ ترم است. وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه همچنین به حافظین قرآن تا سقف ٢� میلیون تومان از بانک صادرات تسهیلات می دهیم.

زمانی با بیان اینکه تسهیلاتی نیز در این تفاهم نامه برای کارکنان و اساتید در نظر گرفته ایم، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور با بانک های دیگر نیز در حال مذاکره است تا مشکل دانشجویان در تامین شهریه را حل کند.

وی افزود: تعداد دانشجویان ما ٤٣� هزار دانشجو در مقاطع مختلف در ٥� � واحد و مرکز داخلی و ٤� نمایندگی خارج از کشور است. زمانی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور را ٤ هزار نفر و تعداد کارکنان این دانشگاه را نیز ١� هزار نفر اعلام کرد. وی اظهار داشت: دانشجویان ما از پایان شهریور ماه می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار