-
شناسه خبر 1629

وزیر انرژی عربستان گفت، کشورش تولید نفت خود را به کمتر از ۱۰ میلیون بشکه در روز رسانده که پایین تر از قم توافق شده در توافق اوپک است.

 به نقل از بلومبرگ، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت، کشورش تولید نفت خود را به کمتر از 10 میلیون بشکه در روز رسانده که پایین تر از رقم توافق شده در توافق اوپک است و اینکه عربستان تمدید تعهد خود به کاهش تولید پس از شش ماهه نخست سال جاری میلادی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بزرگترین صادر کننده نفت جهان در حال حاضر تولید خود را به پایین ترین رقم در 22 ماه گذشته رسانده است. عربستان در توافق کاهش تولید پذیرفته بود که تولید خود را 486 هزار بشکه در روز کاهش دهد و به 10.058 میلیون بشکه برساند. الفالح در سخنانی که در کنفرانس انرژی ابوظبی ایراد شد گفت، محدود کردن تولید در کنار افزایش تقاضا و افت طبیعی تولید در برخی کشورها به برقراری توازن در بازار و تقویت قیمت ها کمک خواهد کرد.

وی به خبرنگاران گفت: «تولید نفت عربستان در حال حاضر به زیر 10 میلیون بشکه رسیده است... بنابراین ما در حال برداشتن گام هایی فراتر از حد انتظار هستیم تا همکارانمان در درون و خارج از اوپک را رهبری کنیم تا اطمینان یابیم که بازار در جریان بودن یک اقدام جدی (برای کاهش تولید) را مشاهده می کند.»

به گفته وزیر نفت کویت، این کشور نیز از تعهد خود برای کاهش تولید فراتر رفته است. وزیر انرژی الجزایر گفته، کشورش نیز بیش از رقم تعیین شده، تولید نفت خود را کاهش خواهد داد.

عربستان و سایر اعضای اوپک قرار است در ماه می در وین تشکیل جلسه دهند تا وضعیت بازار و سیاست تولید سازمان را مورد ارزیابی قرار دهند. کشورهای عضو اوپک همچنینن اواخر ماه جاری میلادی با تولید کننندگان مهم غیر عضو تشکیل جلسه خواهند داد تا روند تبعیت تولید کنندگان از توافق کاهش تولید را رصد کنند.

الفالح گفت: «روند برقراری توازن مجدد در بازار به دلیل توافقات اخیر در داخل اوپک و با تولید کننندگان خارج از اوپک سرعت خواهد گرفت...ما تمدید این توافق  پس از شش ماهه نخست را مد نظر قرار خواهیم داد.»

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار