//
کدخبر: ۴۴۹۸۰۰ //

صادرات کالا گمرکات استان کرمانشاه از مرز ۳ میلیارد دلار گذشت

ناظرگمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه از صادرات ۳ میلیاردو ۳۲ میلیون دلاری کالا گمرکات استان کرمانشاه در یازده ماهه سالجاری خبر داد .

صادرات کالا گمرکات استان کرمانشاه از مرز 3 میلیارد دلار گذشت
به گزارش فرتاک نیوز،

علی اصغرعباس زاده ، ناظرگمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه اظهار داشت: در یازده ماهه سال جاری ۳ میلیاردو ۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کالا به وزن ۶ میلیون و ۵۹۰ هزار تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.

ناظرگمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه افزود: این میزان صادرات کالا در یازده ماهه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ از لحاظ ارزش ۲۳ درصد و از حیث وزن رشدی ۵ درصدی داشته است.

 وی عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک،میوه و تره بار ،سنگهای ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و...عنوان نمود. 

رشد وزنی و ارزشی واردات کالا از گمرکات استان کرمانشاه 

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک کرمانشاه در ادامه اشاره ای نیز به آمار یازده ماهه واردات گمرکات استان داشت و بیان کرد: در ۱۱ ماهه سپری شده از سال ۱۴۰۲ در مجموع ۷۰ میلیون و ۷۰۵ هزارو ۱۸ دلار کالا به وزن ۸ هزارو ۸۴۶ تن از طریق گمرکات کرمانشاه، پرویزخان و خسروی وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۹ درصد و از حیث وزن ۱۳ درصد افزایش داشته است.

عباس زاده عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را پرایمری ریفرمر،دستگاه تولید لبنیات و دیزل ژنراتور،سایبان باغبانی،کاتالیست تری اتیل آلومینیوم،کو پلی اتیل ونیل ستات ،الیاف فیبر نوری،قطعات کوره القایی و ...عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۸۰۰ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان