//
کدخبر: ۴۴۹۵۸۴ //
دادستان کرمانشاه:

با حرمت شکنی ماه رمضان برخورد جدی می شود

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از برخورد جدی با روزه خواری در ملاء عام و حرمت شکنی ماه مبارک رمضان خبرداد.

با حرمت شکنی ماه رمضان برخورد جدی می شود
به گزارش فرتاک نیوز،

حمیدرضا کریمی امروز(19 اسفند) در جمع خبرنگاران، بااشاره به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، اظهارکرد: باتوجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروزی، ضروری است دستگاه های اجرایی مربوطه با برنامه ریزی های مناسب و اتخاذ تدابیر لازم زمینه رفاه حال عموم مردم و تامین امنیت جانی، مالی و روانی آنها را فراهم کنند تا امکان بهره مندی هرچه تمام تر مردم از ماه خدا میسر شود. 

وی با هشدار نسبت به کسانی که در ماه رمضان اقدام به روزه خواری در ملاء عام و حرمت شکنی این ماه مبارک می کنند، گفت: روزه از واجبات  دین است، در این راستا روزه خواری هم حرام بوده و در جامعه اسلامی جرم محسوب می شود. 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: قانون مجازات اسلامی برای افرادی که در انظار و اماکن عمومی اقدام به روزه خواری و تظاهر به عمل حرام می کنند، مجازاتی در نظر گرفته است. 

وی در ادامه تاکید کرد: بنابراین، ضابطین دستگاه قضایی در ایام ماه مبارک رمضان با حضور فعال در معابر و اماکن عمومی، مراکز تجاری، پارک ها و تفرجگاه ها و . . . نسبت به تذکر و هشدار لازم به شهروندان در خصوص روزه خواری اقدام کنند. 

کریمی اضافه کرد: کسانی که تظاهر به روزه خواری می کنند، با رعایت ضوابط قانونی و شرعی و انجام مستند سازی های لازم به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. 

وی خاطرنشان کرد: از طرفی ماموران و یگان های انتظامی باید امنیت پارک ها و تفرجگاه های شهر مانند پارک های شرقی و غربی را برای حضور خانواده ها در زمان افطار و پس از آن تقویت کنند تا شهروندان روزه  دار بتوانند  با خیال آسوده و احساس امنیت کامل، فرصت مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت  داشته باشند.  

دادستان کرمانشاه در ادامه یادآورشد: به منظور تامین اقلام اساسی مردم در ماه رمضان، سازمان جهاد کشاورزی و صنعت و معدن استان باید نظارت کاملی بر بازار بویژه روی اقلام پر مصرف خانوارها داشته باشند تا کالاهای ضروری و  مورد نیاز مردم با قیمت مناسب عرضه شود. 

وی ادامه داد: همچنین ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و فرودگاه کرمانشاه نیز ضمن رفاه حال مسافران با رعایت حرمت ماه مبارک رمضان، نسبت به ترویج فرهنگ روزه داری در فرودگاه و پایانه های حمل و نقل مسافر اقدام کنند. 

دادستان کرمانشاه در پایان از شهرداری هم خواست در فضاسازی های محیطی از محتوای آیات قرآنی، احادیث و متون زیبای مرتبط به ماه رحمت الهی در سطح شهر استفاده کند و نمایشگاه ها و غرفه های فرهنگی و مذهبی مربوط به آموزش قرآن، پاسخگویی به سوالات مربوط به ماه رمضان و تعالیم دینی را بویژه در پارک ها و بوستان ها برپا کند.

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۵۸۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان