-
شناسه خبر 277978

دانشیار سازه های آبی و مدیر گروه مهندسی آب دانشگاه رازی از کسب رتبه نخست و دوم داشنجویان گروه مهندسی آب در کنکور کارشناسی ارشد 99 خبر داد.

دکتر رسول قبادیان گفت: اشکان کُردامیر و زهرا مهدیزاده به ترتیب با کسب رتبه اول و دوم آزمون کنکور ارشد امسال همچون دانشجویان دیگر در سال های گذشته برای دانشگاه رازی افتخارآفرین شدند.

به گزارش فرتاک نیوز،وی ضمن تبریک این موفقیت به همه دانشجویان، اساتید و بویژه  اشکان کردامیر و زهرا مهدیزاده، یادآور شد: در سال گذشته نیز سهراب خضریان رتبه یک کشوری را ازآن خود کرده  و این نشان از تلاش بی منت اساتید، اراده قوی دانشجویان و پیگیری های اعضای هیات علمی گروه مهندسی آب است.

دکتر قبادیان افزود: کردامیر و مهدیزاده از دانشجویان اخلاق مدار، با هوش و پیگیر فعالیت های آموزشی و حتی پژوهشی هستند که خوشبختانه نتیجه هم گرفتند و از بین بیش از ۶۵۰ نفر شرکت کننده گرایش سازه های آبی با  کسب رتبه ی اول و دوم  الگویی برای سایر دانشجویان با اهداف بلند شدند.

مدیر گروه مهندسی آب  دانشگاه رازی  با اشاره به پتانسیل آبهای سطحی استان که ۷/۷ میلیارد متر مکعب  از ۹۶ میلیارد متر مکعب کشور است، عنوان داشت: در حال حاضر حدود یک هشتم این پتانسیل  بهره برداری می شود و لازمه این امر تربیت نیروی متخصص و با انگیزه است که زمینه را برای مهار آب های سطحی  و کاهش فشار بر منابع آب زیر زمینی استان فراهم می سازد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از گرایش سازه های آبی تربیت نیروی متخصص برای طراحی، نظارت، مدیریت، اجرا و برنامه ریزی در عرصه سازه های آبی بخش کشاورزی است که شامل: آبگیری از رودخانه توسط سدهای انحرافی، ایستگاه های پمپاژ، کانال های آبیاری، سازه های انتقال آب ، سازه های توزیع و تحویل آب در شبکه های آبیاری و زهکشی است که وجود دانشجویانی همچون رتبه برتری ها و دیگر دانشجویان با اراده بر امیدواری ما برای رسیدن به اهداف این گرایش افزوده می شود.

دکتر قبادیان در ادامه اظهار داشت: سال های قبل به دلیل کمبود نیروهای متخصص دانشجویان و فارع التحصیلان سازه های آبی در مباحث مهندسی رودخانه ، هیدرولیک انتقال رسوب، طراحی سیستم های آبرسانی شهری و روستایی و حتی مباحث محیط زیست نیز وارد شده اند و در حال فعالیت می باشند.

مدیر گروه مهندسی آب  دانشگاه رازی  در پایان به  پتانسیل جذب نیروهای ورزیده و متخصص در سازمان ها، شرکت های دولتی و خصوصی درگیر با مباحث آب در استان اشاره کرد و گفت: این امر می تواند مشوق اصلی دانشجویان گروه مهندسی آب باشد که با تلاش و پشتکار راه ورود خود را برای ادامه فعالیت  بعد از فارغ التحصیلی  در عرصه طراحی، اجرای و مدیریت در بخش آب استان را فراهم نمایند .

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار