-
شناسه خبر 207203

دادستان تهران گفت: فضای کار در دستگاه‌قضایی یک فضای معنوی است لذا پاک‌دستی و پاک‌زیستن از موضوعاتی است که مورد انتظار است، بنابراین از هر رفتاری که این اعتماد را مخدوش می‌کند باید پرهیز شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

نشست مشترک علی القاصی دادستان با مدیران دفاتر کل دادسراهای تهران با حضور معاونین اجرایی و قضایی محسن برزویی و علی فرهادی‌پور در محل دادسرای مرکز استان  با هدف ایجاد هماهنگی و تبیین اهداف و برنامه‌های دادستانی در جهت تسریع در امر خدمت‌رسانی مفید و مؤثر برگزارشد.

 در این نشست مشترک که با استقبال کارکنان این حوزه مواجه شد، دادستان مرکز استان با تمسک به آیات قرآن‌کریم و تأسی به سیره زندگی فردی و اجتماعی اهل‌بیت‌ عصمت و طهارت (س) و قداست خدمت در دستگاه‌ عدلیه و این‌ که نگاه مراجعین به مجموعه‌ قضایی، نگاه دین‌مدارانه است تأکید کرده وقتی فردی وارد مجتمع‌ قضایی می‌شود توقعش این است که به کسی رجوع می‌کند که می‌خواهد احکام اسلام را پیاده کند و انتظارش این است که برابر آن‌چه در دین اسلام بیان شده است با او رفتار شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا رفتارمان با مردم و مراجعین رفتار توأم با تکریم و احترام و روی‌خوش و حسن‌سلوک باشد اگر غیر از این باشد مطمئناً در قبال آن‌ها مسئول هستیم. باید این قابلیت را در خودمان ایجاد کنیم که ما خادم مردم هستیم و خداوند این فرصت و توانایی را ایجاد کرده تا ما گره‌گشای کار مردم باشیم.

دادستان تهران ادامه داد: در راستای خدمت مفید و مؤثر دستگاه‌ عدلیه آن‌چه اجتناب‌ناپذیر است نظم و انضباط اداری است و چون مجموعه اداری دادسراها از طریق نظارت مدیران دفاتر کل کنترل می‌شود علاوه بر دستگاه‌های نظارتی باید بدانیم که بهترین ناظر و داور، مردم و مراجعین به دستگاه‌قضایی هستند، بنابراین نظم و انضباط اداری با تأسی از آموزه‌های دینی در امورات محوله بسیار مهم است. باید در اصلاح عملکرد خود و همکاران کوشا و دقت کافی داشته و در جهت رفع نارسایی‌ها و ضعف‌ها تلاش کنیم، نکته دیگر این که چون فضای کار در دستگاه‌قضایی یک فضای معنوی است لذا پاک‌دستی و پاک‌زیستن از موضوعاتی است که مورد انتظار است، بنابراین از هر رفتاری که این اعتماد را مخدوش می‌کند باید پرهیز کنید.

در ادامه محسن برزویی معاون اجرایی دادستان عمومی وانقلاب تهران، ضمن تأکید بر اجرایی کردن برنامه‌های راهبردی تدوین شده به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی دادستانی مرکز، در زمینه‌های نظم و انضباط اداری ، توسعه زیرساخت‌ها و منابع‌انسانی و کیفیت و نحوه ارتقاء فرصت‌های شغلی و موقعیت‌های اداری برای کارکنان خدوم و مقید و متعهد از جهت تقویت انگیزه و تلاش مفیدتر در حوزه خدمتی خود، تأکید کرد تا با همراهی و همدلی مدیران دفاتر کل دادسرا، موقعیت دادسرای عمومی و انقلاب تهران به حد مطلوب و قابل توجهی ارتقاء یابد به نحوی که کارکنان این مجموعه، خدمت کردن را موجب افتخار و بالندگی بدانند که برای رسیدن به این اهداف، نیازمند اجرای برنامه‌های تبیین شده است و تحقق این مهم، مستلزم همدلی، همراهی و تلاش همه مدیران در همه زمینه‌ها به ویژه خط‌مشی‌های ترسیمی دادستان  خواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468