-
شناسه خبر 171411

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بویراحمد گفت: مدیران مدارس به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دانش‌آموزان تا روزهای پایانی سال در کلاس درس باشند.

به گزارش فرتاک نیوز،

،سالم جانی پور امشب در جمع مدیران هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش شهرستان بویراحمد گفت: دانش آموزان با مهارت آموزی می‌توانند به درک عمیق تری از آموخته‌های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر با توجه به نقش مهم کارآفرینی در جامعه آماده شوند و جذب بازار کار شوند.

وی  افزود: مهارت آموزی در نظام‌های آموزشی پیشرفته جایگاه ویژه ای دارد زیرا تنها آموزش سطحی منابع درسی به دانش آموزان نمی‌تواند آنان را برای زندگی آینده آماده کند.

جانی پور با بیان اینکه  نسل امروز بی شک آینده ساز فردای کشور است و دانش سیال امروز، توسعه فراگیرتکنولوژی و تغییرات سریع در عرصه علم و فناوری در جهان، نیازمند ساختن نسلی کارآمد و با مهارت برای آینده است خاطرنشان کرد: برای پرورش نسلی کارآمد که بتواند آینده روشنی را برای کشور رقم زند، باید به فکر راههای افرایش مهارت افراد درفرآیند تعلیم و تربیت بود که در این زمینه هنرستانها نقش ممتازی دارند.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد به نقش مدیران در فرآیند تعلیم و تربیت اشاره کرد وگفت: تمام سیاستهای آموزش وپرورش توسط مدیران به شکل عملیاتی به منصه ظهور می رسد که لازم است مدیران با اقدامات خلاقانه  نقش خود را در آموزش  و تربیت مطلوب دانش آموزان  به خوبی ایفا کنند.

 جانی پور با اشاره به اینکه با فراهم کردن ساختارهای مناسب، دانش آموزان به آموزش های مهارتی گرایش بهتری پیدا می کنند گفت: مدیران برای آشنایی دانش آموزان با شاخه های فنی وحرفه ای در مدارس متوسطه اول حضور پیدا کنند و با آگاهی دادن به دانش آموزان آنها را برای تحصیل در رشته‌های فنی وحرفه ای و کاردانش که بازار اشتغال خوبی دارند تشویق کنند.

وی پاسخگویی به موقع به بخشنامه ها را مهمترین مطالبه خویش از مدیران دانست و گفت: روزانه کارتابل هنرستان را چک نموده و بخشنامه های ارسالی را در زمان مقرر پاسخ دهید .

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد  تعطیلی زودرس مدارس قبل از ایام نوروز را یاداور شد و از مدیران مدارس خواست طوری برنامه ریزی کنند تا دانش آموزان تا روزهای آخر در کلاس درس حضور داشته باشند.

جانی پور استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای تبلیغ رشته های فنی وحرفه ای را در عصر ارتباطات بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و از مدیران مدارس خواست از این ظرفیت برای معرفی مشاغل فنی وحرفه‌ای و کاردانش  به خوبی استفاده کنند .

وی تشویق دانش آموزان به شرکت در مسابقات علمی و عملی هنرستان‌ها  را دیگر مطالبه مهم خود از مدیران عنوان کرد وگفت: هنرجویان هنرستانهای شهرستان بویراحمد از استعداد بسیار بالایی بر خوردارند که بستر را برای در خشش آنها در سطح ملی و استانی  فراهم کنند.

در ادامه این جلسه مدیران هنرستانها نقطه نظرات خود را پیرامون ظرفیت‌ها ،مشکلات و تنگناهای  موجود در هنرستانها  بیان کردند.

پیگیری ادامه تحصیل هنرجویان هنرستانها در مقاطع بالاتر ، واریز سرانه دانش آموزی ،برگزاری دوره های دانش افزایی جهت معلمان ،بازدید گروههای آموزشی از هنرستانها ، بازید های آموزشی مدیران هنرستانها از هنرستانهای استانهای همجوار و توجه به زیرساختهای هنرستانها در بعد تجهیزات کارگاهی از مهمترین موارد مطرح شده توسط مدیران در این جلسه بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار
468