-
شناسه خبر 149343

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در سال گذشته در بخش اشتغال بیش از ۲۰ درصد تعهد ایجاد تحقق یافته است که امسال تاکنون از میان ۶۰۲ تعهد، ۴۸۰ شغل ایجاد شده و کانون توانا سهم عمده‌ای داشته است.

به گزارش فرتاک نیوز،

علیرضا وارثی امشب در دیدار با اعضای کانون معلولین توانا اظهار داشت: استان قزوین دارای 23 هزار معلول بوده که 16 هزار نفر آنها مستمری دریافت کرده، هزار و 500 معلول در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند و 1000 نفر نیز از خدمت روزانه بهره می‌برند.

وی بیان کرد: در زمینه مسکن معلولان نیز 3 هزار و 700 واحد در سطح استان ساماندهی شده و همچنین در سال گذشته در بخش اشتغال بیش از 20 درصد تعهد ایجاد تحقق یافته است که امسال تاکنون از میان 602 تعهد، 480 شغل ایجاد شده و کانون توانا سهم عمده‌ای داشته است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: در بحث قانون حمایت از معلولان نیز علاوه بر بودجه، عدم ابلاغ آیین نامه از جمله مشکلات عمده بوده که به اتفاق تشکل‌های فعال استان در حوزه معلولین، کمیته حمایت از حقوق معلولین تشکیل و با حضور خود معلولان طی جلساتی در کلیه دستگاه ها مشکلات مرتبط بررسی خواهد شد.

وی تاکید کرد: نگاه مدیران و مسئولان به معلولان نیز نکته مهمی است که تمامی آنها به ما مراجعه کرده و تمام نیازهای معلولان از قبل از تولد تا بعد از مرگ را بر دوش سازمان بهزیستی می دانند که خواستار افزایش بودجه جهت رسیدگی به امور آنها هستیم.

سیدمحمد موسوی بنیانگذار کانون معلولین توانا و عضو هیات مدیره نیز در این دیدار اظهار داشت: نگاه به‌ورزش همان حضور اجتماعی معلولان در جای جای کشور است که باید تقوین خدمات ورزشی آنها با این دید صورت گیرد.

وی بیان کرد: پشتیبانی از 200 کودک معلول در زمینه تحصیل از حنله دیگر اقدامات کانون توانا ست که از چندین سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و در این برنامه با استفاده از نیروهای مردمی به تقویت دروس ضعیف کودکان معلول می‌پردازیم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار