-
شناسه خبر 33751

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه تایید کرد که 20 تن از ذخایر آب سنگین ایران در آینده نزدیک به خارج منتقل می شود.

به گزارش فرتاک نیوز،

 آمانو در کنفرانس خبری بعدازظهر دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: طبق اطلاعات ما 20 تن از ذخایر آب سنگین ایران در آینده نزدیک به خارج منتقل می شود اما نمی توانم بگویم که به کجا منتقل خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا تاکید کرد که هر گونه برداشت منفی از گزارشهای آژانس سوء تفاهم کامل است.

آمانو همچنین درباره برنامه هسته ای کره شمالی نیز ابراز نگرانی جدی کرد و همچنین از دولت سوریه خواست که با آژانس درمورد مسائل حل نشده همکاری کند.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی صبح امروز در آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس گفـت: آژانس به راستی آزمایی و نظارت بر اجرای تمام تعهدات مرتبط با هسته ای ایران طبق توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و مطابق با رویه های استاندارد پادمانی آژانس بشکلی بی طرفانه ادامه می دهد.

وی در سخنرانی خود در آغاز این نشست افزود: آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف مواد هسته ای اعلام شده ایران طبق توافق پادمانی این کشور ادامه می دهد و ارزیابی ها درباره نبود مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده در ایران نیز همچنان در جریان است.

در نشست فصلی شورای حکام که تا روز جمعه 16 ژوئن (26 خرداد) ادامه خواهد یافت، جدیدترین گزارش آمانو درباره نظارت بر برنامه هسته ای ایران مورد بررسی قرار می گیرد. مسائلی از قبیل گزارش سالانه آژانس مربوط به سال 2016 و گزارش همکاری های فنی سال 2016 و همچنین اجرای توافق های پادمانی در جمهوری دمکراتیک خلق کره و اجرای توافق های پادمانی توافق منع اشاعه (ان پی تی) در جمهوری عربی سوریه ، از دیگر محورهای بحث و بررسی در نشست فصلی شورای حکام در مقر آژانس در وین است.

دومین گزارش آژانس درباره ایران در سال 2017 با عنوان 'راستی آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران مطابق با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل' ، روز جمعه 12 خرداد (دوم ژوئن) منتشر شد و در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت.

این گزارش بار دیگر تاکید کرد که فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران در چارچوب توافق هسته ای (برجام) به پیش می رود.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار