-
شناسه خبر 304627

این قطعه موسیقی از قطعات منتشر نشده این خواننده است که بر روی شعری از کریم فکور (باز نویسی شعر بامداد جویباری) توسط اکبرمحسنی آهنگسازی شده و تنظیم آن را بهنام خدارحمی به عهده داشته است.

به گزارش فرتاک نیوز،

«دخترک فال بین» عنوان قطعه جدیدی است با صدای علیرضا افتخاری که همزمان با سالروز تولد این خواننده منتشر شد.

این قطعه موسیقی از قطعات منتشر نشده این خواننده است که بر روی شعری از کریم فکور (باز نویسی شعر بامداد جویباری) توسط اکبرمحسنی آهنگسازی شده و تنظیم آن را بهنام خدارحمی به عهده داشته است.

«دخترک فال بین» یک قطعه تمام آکوستیک است که در ضبط آن نوازندگان چیره دستی همچون همایون رحیمیان، علی جعفری پویان، عمادنکویی، سینا جهان آبادی (ویلن)، میثم مروستی، پیام طونی(ویولا)، کریم قربانی(ویلنسل)، بهنام خدارحمی(پیانو)، شهریار فریوسفی(تار)، بهروز قنسولی (قانون)، محمود رحمانی پور (عود)، بابک خواجه نوری(تنبک)
وعلی دولو(سازهای پوستی) هنرنمایی کرده اند. ضبط صدا و میکس و مسترینگ آن را نیز امیر جاویدان انجام داده است.

این قطعه یکی از قطعات منتشر نشده آلبوم «نوای اساتید» است که بعد از آلبوم «صیاد» بود.
«نوای اساتید» اثری از فضل‌الله توکل، اسدالله ملک، اکبر محسنی و جهانبخش پازوکی با تنظیم های بهنام خدارحمی است که علیرضا افتخاری آن را خوانده‌است. این آلبوم بازخوانی آثار این آهنگ‌سازان است و جزو آثار پرفروش در سال ۱۳۸۷ بوده‌ که توسط سونی و آوای نوین اصفهان منتشر شده‌است.
در توضیح این آلبوم آمده است: «نوای اساتید مجموعه‌ای گرد آمده از آهنگ‌هایی است که در سال‌های دور با نغمه‌پردازی آهنگ‌سازان و خوانندگانی که در دل مردم آن زمان جای داشتند بر پردهٔ موسیقی کشیده و نقشی بیاد ماندنی در رستهٔ آوازهای مردمی رقم زدند و اما امروز دورانی است که دیگر از خاطره نامی بیش نمانده‌است. ما بر آن شدیم که تا با همیاری همکاران در موسیقی آن آوازها را دگرباره با نگاهی از جنس دیروز و رنگ و بویی از جنس امروز بازسازی کنیم.»
 

با یادی از سربازان گمنام امام زمان (عج) ؛
جشنواره سرود «آوای بی نشان ها» آغاز شد
کار مهم نوجوانان نسل چهارم انقلاب

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان ها» با شعار «گمنامان تو را می خوانند» همزمان با میلاد امام مهدی (عج) در آستان مقدس امام زاده صالح (ع) تهران و ۶ استان دیگر برگزار شد. 
نخستین جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان ها» با شعار «گمنامان تو را می خوانند» روز دوشنبه نهم فروردین ماه ۱۴۰۰ همزمان با میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) در آستان مقدس امام زاده صالح (ع) تهران و ۶ استان دیگر آغاز شد. 

اولین جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان‌ها» همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) از نهم تا دوازدهم فرودین ماه سال ۱۴۰۰ توسط موسسه فرهنگی هنری «کساء» برگزار می‌شود. در این رویداد موسیقایی که فراخوان آن با شعار «گمنامان تو را می‌خوانند» منتشر شده ۱۱۰ گروه سرود در ایام نیمه شعبان به صورت همزمان به اجرای برنامه با موضوعات مرتبط با میلاد حضرت مهدی و سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌پردازند.

محسن طهرانی دبیر اولین جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان ها» در ابتدای این مراسم که با استقبال زائران و شهروندان تهرانی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این رویداد ملی که با حمایت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی میزبان گروه های فعال حوزه سرود کشور است، توضیح داد: بنده به نمایندگی از ۱۱۰ گروه سرود کشور که در این جشنواره میزبان هنرنمایی آنها هستیم در اینجا حضور دارم که خیرمقدم ویژه ای به شما مردم عزیزی که شاهد مراسم افتتاحیه هستید داشته باشم.جشنواره ای که بهانه ای برای شنیدن صدای فرزندان انقلاب اسلامی با موضوع سربازان گمنام امام زمان در روز میلاد حضرت مهدی (عج) است. سربازان گمنامی که اسوه شان حاج قاسم سلیمانی است که بعد عمری دلباختگی به مولایش و جانبازی برای مردمش گفت: روی سنگ مزارش بنویسید:«سرباز، قاسم سلیمانی »

وی افزود: جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان ها» یک رویداد هنری برای عزیزانی است که از خانواده و همه چیز گذشتند و در راه میهن و شرف ایران اسلامی مجاهدت کردند. آنانکه هیچ گاه اسمشان مطرح نشده و در نهایت گمنامی به خدمت مشغولند. 

طهرانی در میان صحبت هایش از انتشار یک موزیک ویدئوی متفاوت با موضوع همسران و مادران گمنامان شهید را با صدای محمد علیزاده خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته زمانی که در جلسه ای که با محمد علیزاده (خواننده مطرح موسیقی پاپ کشورمان) به منظور تهیه و تولید اثری به نام «دلتنگی» را به افتخار زحمات و رشادت های سربازان گمنام امام زمان داشتم، وقتی با او درباره قرارداد و مسائل مالی صحبت کردمم، او گفت: «حساب و کتاب من با این آدم ها بسیار فرق می کند و ریالی نمی‌خواهم. اصلا مگر می شود انسان هایی در این دنیا وجود داشته باشند که با تمام وجودشان کار می کنند اما هیچ گاه نیتی برای مطرح شدن نام و کار خود ندارند»

مدیر موسسه فرهنگی هنری «کساء» در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: این هنرمندان نوجوانی که امروز در قالب گروه های سرود در جشنواره «آوای بی نشان ها» حضور دارند، اصل هویت کشور عزیزمان ایران هستند، که قرار است به عنوان هنرمندان نسل چهارم انقلاب اسلامی ایران پیام های ارزشمندی را به تمام دنیا مخابره کنند. 

همه مردم دنیا بدانند که این عزیزان از جای جای ایران اسلامی آمده اند تا به سهم خود و با تمام وجود اعلام کنند که برای آماده کردن مقدمات ظهور امام زمان شان (عج) وارد میدان شده و راه سربازان گمنام حضرت ولی عصر همچون حاج قاسم سلیمانی را در پیش گرفتند.  امروز همه دنیا بشنوند که این صدای قدرتمند، صدای نوجوانان ایران است که به واسطه نام ارزشمند سربازان گمنام امام زمان به خیابان های شهرشان آمده اند تا در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی و نقشه های دقیقی که کمپانی های بزرگ تولید هنر فاسد در غرب برایشان برنامه ریزی کرده اند را نقش برآب نموده و گام های ارزشمندی را در جهت اعتلای هنر متعهد ایرانسان بردارند. 

طهرانی با قدردانی از همکاری وزارت اطلاعات در برگزاری این رویداد موسیقایی گفت: بعد از ایده پردازی و طراحی که برای برگزاری جشنواره آوای بی نشان ها صورت گرفت، عزیزان ما در وزارت اطلاعات نهایت همکاری را به عمل آوردند که جا دارد از همه این حمایت ها قدردانی ویژه ای داشته باشم. از سوی دیگر تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) نیز دربرگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره همراهی بسیار دلسوزانه و صمیمانه ای داشت که لازم است از همه این عزیزان هم قدردانی کنم و امیدوارم تمام زحماتی که برای برگزاری یک رویداد در حوزه سرود شکل گرفته مورد رضایت حضرت مهدی (عج) قرار گرفته باشد.

حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی متولی آستان امام زاده صالح (ع) تهران هم در این مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره ملی سرود «آوای بی نشان ها» گفت: آنچه امروز در این رویداد با آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی صورت گرفته ، حرکت تعدادی از هنرمندان نوجوان ایران اسلامی در مسیر گام دوم انقلاب است که با اعتماد به نوباوگان در راه عشق به امام زمان (عج) و با تمام هجمه های صورت گرفته در فضای مجازی و فضای حقیقی کار مهمی را انجام می دهند.

وی با برشمردن ویژگی های رفتاری و اخلاقی منتظران حضرت ولیعصر تصریح کرد: به طورحتم این جوانان هنرمند سرمایه های نظام جمهوری اسلامی ایران هستند که دل در گرو امام زمان سپرد و عاشقانه وارد رویدادی به نام نامی امام زمان شده اند که نشان از دلدادگی برای حرکت در مسیر ظهور است. من امیدوارم چنین رویدادهایی بتواند شرایط مناسبت و موثری در توجه دادن به خانواده برای ارتباط بیشتر با حضرت حجت باشد و فضای معنوی را فراهم کند که نیمه شعبان سرفصل جدیدی برای رجعت به سمت امام عصر باشد. 

بر اساس این گزارش در بخش دیگری از برنامه گروه های سرود «شمیم یاس»، «میعاد»، «زینبیون»، «یاسین»، «آوای رضوان» و «آوای دستان» در قالب چند اثر ویژه میلاد حضرت مهدی (عج) و رشادت های سربازان گمنام امام زمان به اجرای برنامه پرداختند. این در حالی است که همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه اجرای ۱۵۰ نفره گروه های سرود در میدان امیرچخماق یزد، اجرای ۱۵۰ نفره گروه های سرود در میدان امام اصفهان، اجرای ۲۰۰ نفره گروه های سرود در پارک کوهسنگی مشهد، اجرای ۲۰۰ نفره گروه های سرود در رواق حضرت زهرا (س) در حرم رضوی، اجرای سرود در حرم شاهچراغ و اجرای سرود در یادمان حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار