-
شناسه خبر 295716

هواشناسی روسیه اعلام کرد که یک زمستان واقعی که در چند سال اخیر سابقه نداشته است در تمام هفته جاری (از امروز ۲۳ تا ۳۰ دی ماه) روسیه مرکزی بخصوص مسکو را در بر خواهد گرفت و به دلیل حمله هوا و بادهای شمالی «فوق قطبی» یخبندان‌های شدید به وقوع می‌پیوندد.

کارشناسان هواشناسی روسیه یخبندانی شدید در مسکو برای هفته آینده در منطقه و با دمایی حداقل ۲۰ درجه زیر صفر و در بعضی نقاط دیگر منهای ۳۲ درجه پیش بینی کردند که به مدت یک هفته باقی خواهد ماند.

«اوگنی تیشکووتس» کارشناس برجسته مرکز آب و هوای فوبوس گفت:  «هفته آینده روسیه مرکزی با یک زمستان واقعی روبرو خواهد شد که حداقل سه سال گذشته چنین اتفاقی رخ نداده است.»

به گفته این کارشناس، دمای هوا در روسیه مرکزی بخصوص مسکو دوشنبه شب تا ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود و در طول روز کمتر از منهای ۱۵ درجه نخواهد شد.

بر پایه این گزارش در روسیه مرکزی، دما در منطقه منهای ۲۰ درجه سانتیگراد باقی می‌ماند و در بعضی از نقاط به منهای ۳۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. در روزهای پنجشنبه و جمعه، هوا تحت تأثیر طوفان جنوبی قرار خواهد گرفت و تا آخر هفته(یکشنبه ۳۰ دی)، حمله توده‌های هوایی از آن سوی دایره قطب شمال، از دریای کارا، باعث تقویت یخبندان می‌شود.

در طول روز شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ دی ماه) انتظار می‌رود که به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد و در شب تا منفی ۲۵ درجه سانتیگراد برسد.

این دانشمند تأکید کرد: «ظاهراً یخبندان ژانویه برای مدت طولانی باقی خواهد ماند.»

طبق گفته این کارشناس هواشناسی شدت بارش برف در مسکو ۳۵ تا ۵۰ درصد افزایش دارد و ارتفاع آن به ۴۰ تا ۴۵ سانتیمتر خواهد رسید.

وی تاکید کرد که در سه سال گذشته، چنین سرمایی وجود نداشته است. بنابراین، برای اولین بار در چند سال گذشته، یخ های سیبری، مسکو و روسیه مرکزی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

به گزارش فرتاک نیوز، کارشناسان هواشناسی خاطر نشان می‌کنند که یک پدیده آب و هوایی خطرناک در مناطقی از منطقه مسکو مشاهده خواهد شد و به  «زرد» که سطح دوم تهدید آب و هوا و به معنای هوای بالقوه خطرناک است،  می‌رسد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار