//
کدخبر: ۴۴۹۹۶۸ //

جزییات تغییر ساعت آغاز مدارس در ماه رمضان

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: در ماه رمضان فعالیت‌ آموزشی مدارس می‌تواند با یک ساعت تاخیر آغاز شود.

 جزییات تغییر ساعت آغاز مدارس در ماه رمضان
به گزارش فرتاک نیوز،

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: با توجه به حلول ماه مبارک رمضان در دهه آخر اسفند ماه سال جاری و تقارن آن با آغاز بهار طبیعت و تعطیلات نوروز و با عنایت به ضرورت رعایت حال دانش آموزان روزه دار و بهره مندی بیشتر معنوی در این ماه پر خیر و برکت بویژه در ساعات فعالیت مدارس، ضرورت می داند به مدیران دارات کل آموزش و پرورش استان ها، مناطق و مدارس مواردی را توصیه کنیم.

شایسته است مدیران با استفاده از ظرفیت مشورت و مشارکت شورای معلمان و انجمن اولیا و مربیان و با تصویب شورای مدرسه، نسبت به هماهنگی و اجرای هرچه مطلوب تر تصمیمات اتخاذ شده، در این ایام اقدام کنند.

1. با توجه به شرایط جسمانی دانش آموزان روزه دار و ضرورت زمینه‌سازی برای استفاده مطلوب از برکات عبادی و معنوی این ماه، شایسته است طی مصوبه شورای مدرسه، معلمان گرامی:

الف) از اجرای هرگونه آزمون مؤثر در ارزشیابی تحصیلی و کلاسی دانش آموزان در این ماه مبارک خودداری کنند.

ب) ارائه تکالیف و کار در منزل به دانش آموزان را محدود کنند.

ج) درس تربیت بدنی، با ورزش‌های سبک اجرا شود.

2) مدیران مدارس می‌توانند به اقتضای شرایط (اوقات شرعی، موقعیت جغرافیایی، نوع مدرسه و...) با توجه به نظرات معلمان، دانش آموزان و اولیای ایشان، ضمن اجرای کامل برنامه درسی و رعایت ساعات مصوب آموزشی هر دوره، نسبت به شروع ساعت کار مدرسه با یک ساعت تأخیر اقدام کنند.

3. برگزاری برنامه های مذهبی، تربیتی و امیدآفرین با مشارکت معلمان، دانش آموزان و اولیا نظیر اجرای نمازهای جماعت در مدرسه، برگزاری مراسم ادعیه و سخنرانی بویژه مراسم شب های قدر و احیا و سایر برنامه های فرهنگی و تربیتی از جمله نکات مورد نظر است که برنامه ریزی و اجرای آن به مدیران محترم نیز تاکید می‌شود.
 امید است برنامه های پیش بینی شده شورای مدرسه برای این ماه، بگونه ای تنظیم و اجرا شود
که ضمن تشویق اعتقادی دانش آموزان به روزه داری و تشویق آنان به حفظ و رعایت شئونات دینی و مذهبی، زمینه های توسعه و درک فرهنگ اسلامی و حب نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع) و دستورات ایشان را بیش از پیش در میان معلمان و دانش آموزان فراهم نمایند و به یقین نقش مدیران مدارس در تحقق این امر مهم، بسیار اساسی و موثر می باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۹۹۶۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان