//
کدخبر: ۴۶۴۱۸۰ //
نکات خانه داری

رفع بوی بد ماشین لباسشویی+ترفندهای مفید!!!!

در این مقاله، با روش‌های رفع بوی بد ماشین لباسشویی بیشتر آشنا خواهید شد.​

 رفع بوی بد ماشین لباسشویی+ترفندهای مفید!!!!

گردش مداوم لباس‌ها در داخل ماشین و شرایط گرم و مرطوب موجب می‌شود تا محیطی مناسب برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم شود. وقتی این میکروارگانیسم‌ها در محفظه ماشین لباسشویی رشد کنند، بوی نامطبوعی تولید می‌شود. یکی از دلایل مهم این موضوع، حضور مداوم رطوبت در محفظه ماشین است. اما این رطوبت چگونه و از کجا وارد می‌شود؟ 

راهکارهای موثر برای رفع بوی ناخوشایند

بازار پر است از بوگیرها و خوشبو کننده‌های مخصوص ماشین لباسشویی. با استفاده از این محصولات، می‌توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن، بوی نامطبوع را از بین برد. پیشنهاد ما این است که پس از خرید یک بوگیر خوب، چند قطره از آن را در محفظه و جاپودری ماشین بریزید و ماشین را در حالت ۶۰ درجه بدون لباس روشن کنید. همچنین، می‌توانید از این محلول برای تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین استفاده کنید و سپس آن را با یک دستمال خشک کنید.

جوش شیرین: راه‌حل جادویی برای بوهای نامطبوع

جوش شیرین یک ماده‌ی شگفت‌انگیز است که قابلیت تمیز کردن و ضدعفونی کردن در بسیاری از موارد را دارد. برای استفاده از جوش شیرین در مقابله با بوی ناخوشایند ماشین لباسشویی، کافی است یک پیمانه از آن را در محفظه جا لباسی بریزید و ماشین را بدون لباس روشن کنید. این کار باعث می‌شود تا تمام باکتری‌ها و قارچ‌ها از بین بروند و دلیل اصلی بوی نامطبوع نابود شود.

استفاده از سرکه برای بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از راه‌های موثر و اقتصادی برای مقابله با بوی نامطبوع ماشین لباسشویی، استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه است. سرکه به عنوان یک اسید قوی در اکثر خانه‌ها موجود است و می‌توان با استفاده از آن به سادگی و بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی، بوی ماشین لباسشویی را از بین برد.

برای این منظور، نیم پیمانه سرکه را در محفظه جاپودری ماشین بریزید و ماشین را با آب گرم و در حالت دور تند قرار دهید. سرکه باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین می‌برد و شما را از بوی بد ماشین نجات می‌دهد. در پایان دور شستشو، بوی ماشین به طور معمول برطرف می‌شود.

تمیز نگه‌داشتن قسمت‌های حساس ماشین

قسمت زیر لاستیک درب ماشین لباسشویی یکی از نقاطی است که بیش‌ترین تراکم باکتری‌ها، جرم‌ها و قارچ‌ها در آن جمع می‌شود. رطوبت ایجاد شده در این قسمت می‌تواند موجب تکثیر میکروارگانیسم‌ها و ایجاد بوی بد شود. برای جلوگیری از این موضوع، پیشنهاد می‌شود پس از هر بار شستشو، با یک دستمال خشک قسمت زیر لاستیک را خشک کنید تا از انباشت رطوبت و بوی ناخوشایند جلوگیری شود.

اهمیت باز نگه‌داشتن درب ماشین لباسشویی

حتی اگر باز نگه‌داشتن درب ماشین لباسشویی باعث بروز برخی مشکلات ظاهری در فضای آشپزخانه شود، اما این عمل به شدت توصیه می‌شود. آلودگی‌ها و بوی نامطبوع غالباً به دلیل رطوبت درون ماشین ایجاد می‌شود.

با باز نگه‌داشتن درب به مدت چند دقیقه پس از شستشو، به هوا اجازه می‌دهید که به داخل ماشین وارد شده و رطوبت را خارج کند. این اقدام ساده می‌تواند به طور قابل توجهی از ایجاد بوی بد در ماشین جلوگیری کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۴۱۸۰ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد