//
کدخبر: ۴۶۳۰۸۵ //
نکات خانه داری

رمز خانه داری موفق | رعایت چند نکته ساده و مهم!!!

اگر یاد بگیرید و عادت کنید که همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهید و هر چیزی را در هر لحظه تمیز نگه دارید، خانه داری برای شما به راحت‌ترین کار دنیا تبدیل می‌شود. البته همه نکات خانه داری تمیزکاری نیست؛ رعایت نظم و چیدمان نیز بخشی از خانه‌داری موفق است.

رمز خانه داری موفق | رعایت چند نکته ساده و مهم!!!
به گزارش فرتاک نیوز،

 

رمز خانه داری موفق در این است که هرگاه از هر چیزی استفاده می‌کنید، بلافاصله آن را در جای مناسب خود قرار دهید. اگر برای هر چیزی جای مشخصی در نظر بگیرید و نظم و انضباط خانه‌داری را رعایت کنید، می‌توانید امیدوار باشید که خانه‌داری موفق را پیاده کنید. شاید تصور کنید آموزش خانه داری برای نوعروسان مناسب است، اما باید بدانید اگر هنوز بعد از مدت‌ها خانه‌داری نمی‌توانید خانه خود را برای یک ساعت مرتب و تمیز نگه دارید، به این معنی است که اصول خانه داری را نمی‌دانید و رعایت نمی‌کنید.

یادگیری ترفندهای خانه داری مدرن به شما کمک می‌کند که باسلیقه باشید، به موقع برای تمیز کردن خانه اقدام کنید، هنگام آشپزی خیلی بریز و بپاش نداشته باشید و به طور کلی خانه بهم ریخته نداشته باشید. ترفندهای خانه‌داری مربوط به مرتب و تمیز نگه داشتن اتاق‌ها، سالن پذیرایی، حمام و دستشویی، آشپزخانه، راه‌پله‌ها و حتی فضاهای عمومی آپارتمان‌ها است. شاید در نگاه اول این همه تمیز کاری‌ها برای شما جالب به نظر نیاید، اما بعد از مدتی کوتاه متوجه می‌شوید که روح و روان شما به تمیزی و داشتن یک خانه مرتب و پاکیزه نیاز وافر دارد. باید بدانید که کارهای خانه کارهای پیش و پا افتاده و سطح پایین نیستند. این را زمانی بهتر متوجه می‌شوید که برای مدتی کوتاه دست از تمیزکاری بردارید و جایی را تمیز نکنید و همه چیز را در هر جایی که می‌خواهید، رها کنید. در این صورت هرج و مرجی اتفاق می‌افتد که خودِ شما قبل از هر کسی از آن خسته می‌شوید و برای مرتب کردن خانه کمر همت را می‌بندید.

کاربردی‌ترین نکات خانه‌داری

برای اینکه مدیرِ خانه خوب و با کفایت و با درایتی باشید، باید هم اقتدار داشته باشید و هم اهل برنامه‌ریزی و نظم باشید. برای تمیز و مرتب نگه داشتن خانه برنامه‌ریزی کنید. قرار نیست تمام وقت روزانه و هفتگی خود را صرف تمیز کردن خانه صرف کنید؛ شما باید طوری برنامه‌ریزی کنید که کمترین وقت را برای خانه‌داری صرف کنید، اما در عین حال بیشترین و بهترین نتیجه را دریافت کنید. برای این منظور بهتر است خانه داری را در چند بخش مختلف تقسیم کنید؛

نکات خانه داری برای اتاق‌های خواب

مهم نیست که یک اتاق خواب دارید یا دو و یا بیشتر. مهم این است که فنگ شویی خانه داری را در چیدمان اتاق‌هایتان رعایت کنید. تمرکز روی کمد مرتب و تمیز، کشوهای لباس تمیز، کالای خواب تمیز می‌تواند در خانه داری آسان به شما کمک کند.  مثلا برای جوراب‌ها جای خاصی را در نظر بگیرید. چه جوراب‌هایی که به طور روزانه از آنها استفاده می‌کنید و چه جوراب‌های کناری. می‌توانید از نظم‌دهنده‌های کمد استفاده کنید. کشوهای لباس را به صورت جداگانه مرتب کنید. ترجیحا لباس‌های زیر، شلوارهای خانه، بلوز و پیراهن و حوله را در یک کشو قرار ندهید. اگر کمبود جا دارید و مجبور به انجام چنین کاری هستید، حتما از نظم‌دهنده‌های کشو استفاده کنید و همان فضای کوچک را از هم تفکیک کنید. می‌توانید یک صابون عروس خوش بو در کشوی لباس‌های خود قرار دهید تا همیشه عطر مطلوبی از کشوی لباس و لباس‌های شما ساطع شود.

روتختی را همیشه مرتب کنید. اگر تخت ندارید، تشک و پتو و ملافه‌ها را ترجیحا در کمد دیواری قرار دهید یا اینکه نهایتا از کمد‌های برزنتی آماده و مخصوص رختخواب استفاده کنید. به تمیزی ملافه‌ها، روبالشتی، پتو، روتختی و ... همیشه اهمیت دهید و ماهی یک بار همه آنها را بشویید.  

به تمیزی پرده اتاق خواب اهمیت بدهید. سالی سه بار پرده‌ها را بشویید و برای شست و شو حتما از نرم کننده استفاده کنید تا بوی تمیزی در اتاق شما موج بزند.

تمام ملزومات اتاق را از خاک پا کنید. خاک انرژی منفی بالایی دارد و می‌تواند روی خواب آرام شما تاثیر بگذارد. کف اتاق را تمیز نگه دارید. مهم نیست که کفپوش شما پارکت است، سنگ است، سرامیک است، موکت یا فرش است، در هر صورت مهم این است که همیشه تمیز و عاری از خاک و مو باشد.

چوب لباسی اتاق خواب را فقط جای لباس‌های دم دستی خود قرار دهید. آن را پر و شلوغ نکنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۳۰۸۵ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرتاک نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد