//
کدخبر: ۴۶۲۰۸۴ //
آشپزی | ترشی لیمو ترش

ترشی لیمو ترش | ترشی های خوشمزه کشور هند!!!

برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی لیمو ترش در ادامه با ما همراه باشید.

ترشی لیمو ترش |  ترشی های خوشمزه کشور هند!!!
به گزارش فرتاک نیوز،

ترشی لیمو ترش یکی از انواع ترشی های خوشمزه کشور هند است که با روش های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای ترشی لیمو ترش

لیمو ترش ۱ کیلوگرم

نمک درشت ۳ قاشق غذاخوری

آب لیموی طبیعی به مقدار کافی

فلفل قرمز ۱ قاشق مرباخوری

زردچوبه ۱ قاشق مرباخوری

سیاه دانه ½ قاشق چایخوری

دستور تهیه ترشی لیمو ترش

مرحله اول

برای تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه ابتدا باید لیمو ترش مناسب ترشی تهیه کنیم. برای این منظور بهتر است از لیمو ترش هایی که رنگ پوستشان زرد است استفاده کنیم. برای شروع لیمو ترش ها را به خوبی می شوییم.

مرحله دوم

سپس به مدت یک روز جلوی نور خورشید قرار می دهیم تا پوست لیمو ترش ها به خوبی خشک شود. توجه داشته باشید که اگر پوشت لیمو ترش ها به خوبی خشک نشده باشد می تواند منجر به کپک زدن ترشی شما شود.

مرحله سوم

پس از اینکه پوست لیمو ها خشک شد، انها را به صورت ورقه های خرد می کنیم و هسته های موجود در لیموها را خارج می کنیم. حتما باید تمام هسته های لیموها را خارج کنیم چون در صورتی که داخل ترشی بمانند ترشی را تلخ می کنند.

مرحله چهارم

در این مرحله لیمو ترش های خرد شده را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس  فلفل قرمز، نمک درشت دانه، زردچوبه و سیاه دانه را اضافه می کنیم و به آرامی لیمو ها را زیر و رو می کنیم تا ادویه به تمام نقاط لیموها برسد.

مرحله پنجم

در این مرحله شیشه های مناسب ترشی را به صورت کامل خشک و تمیز می کنیم و مواد ترشی را داخل شیشه ها می ریزیم، سپس درب شیشه ها را محکم می بندیم و به مدت ۳ روز جلوی نور خورشید قرار می دهیم.

مرحله ششم

در این سه روز هر ۱۲ ساعت یک بار ترشی را چند دقیقه اب دست تکان می دهیم. پس از گذشت سه روز ترشی ها کمی آب می اندازند. در ادامه درب ترشی ها را باز می کنیم و باقیمانده حجم خالی داخل شیشه ها را با آبلیموی طبیعی پر می کنیم.

مرحله هفتم

مجددا درب شیشه ها را محکم می بندیم و به مدت یک ماه در یخچال قرار می دهیم تا ترشی آماده مصرف شود. توجه داشته باشید که نیاز نیست پوست ترشی را بعد از آماده شدن جدا کنید، زیر پوست لیموها هم قابل مصرف می باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۶۲۰۸۴ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان