//
کدخبر: ۴۵۰۹۲۸ //

کیک بدون شیر، به خوشمزگی کیک‌های خامه‌ای!

با توجه به اینکه بعضی افراد مزه شیر در کیک را نمی پسندند و یا شاید شیر در دسترس نداشته باشند آموزش تهیه “کیک بدون شیر” می تواند کمک کند.

کیک بدون شیر، به خوشمزگی کیک‌های خامه‌ای!
به گزارش فرتاک نیوز،

یکی از خوشمزه ترین و بهترین کیک های موجود کیک اسفنجی است که به سادگی و بدون استفاده از شیر تهیه می شود، پس با ما همراه باشید تا دستور پخت کیک بدون شیر اسفنجی را آموزش دهیم.

کیک بدون شیر

مواد لازم کیک بدون شیر:

آرد  2 پیمانه سر پر

تخم مرغ 6 عدد

پودر قند 2 پیمانه

وانیل نصف قاشق چایخوری

آب جوش نصف پیمانه

نمک مقدار کمی

بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری

دستور تهیه کیک ساده بدون شیر اسفنجی :

برای تهیه این کیک خوشمزه ابتدا تمام مواد را نیم ساعت در دمای محیط قرار دهید و سپس مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

مرحله اول

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا میکنیم و در 2 ظرف جدا گانه می گذاریم و سپس سفیده تخم مرغ را با هم زن برقی می زنیم تا رنگ آن سفید شود و بعد از آن نصف پودر قند را اضافه کنید و دوباره بزنید تا سفیده تخم مرغ سفت شود و با برگرداندن ظرف، سفیده از ظرف خارج نشود.بعد از اینکه سفیده آماده شد آن را در یخچال بگذارید تا آب نیندازد.

مرحله دوم

آرد و بکینگ پودر را ترکیب کنید و در چند نوبت از صافی عبور دهید و سپس مقداری نمک به آن اضافه کنید و به خوبی ترکیب کنید.

مرحله سوم

در این مرحله سراغ زرده تخم مرغ می رویم و آن را می زنیم و سپس وانیل و بقیه پودر قند را اضافه میکنیم و با دور متوسط همزن میزنیم تا رنگ آن کرمی شود.سپس آب جوش را در چند نوبت به زرده ها اضافه کنید و به سرعت هم بزنید تا زرده ها پخته و سفت نشود.

مرحله چهارم

در این مرحله آردی که الک کره ایم را در چند نوبت به زرده اضافه میکنیم و با لیسک مداوم  و در یک جهت هم می زنیم وقتی به خوبی مخلوط شد سفیده تخم مرغ را از یخچال خارج میکنیم و به کم‌کم به مواد اضافه میکنیم و خیلی آرام ترکیب میکنیم.توجه داشته باشید نیازی نیست که هم بزنید فقط با لیسک مواد را به آرامی ترکیب کنید.در این مرحله مواد کیک آماده است.

مرحله آخر

در مرحله آخر کف قالب و دیواره های قالب را با روغن چرب کنید و سپس مقداری آرد(خیلی کم) روی آن بریزید تا کیک به قالب نچسبد(می توانید از کاغذ روغنی نیز استفاده کنید).سپس مواد کیک را درون قالب بریزید و سطح آن را صاف کنید و در پایان، قالب کیک را چند بار بر روی سطح سفت بکوبید تا هوای موجود در کیک خارج شود تا باعث ترک خوردن کیک بعد از پخت نشود.سپس قالب را در دمای 175 درجه سانتیگراد به مدت 35 الی 45 دقیقه درون فر قرار می دهیم و پس از آماده شدن نوش جان کنید.

کیک اسفنجی بدون شیر

نکات تکمیلی در مورد کیک بدون شیر

کیک بدون شیر را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۵۰۹۲۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان