//
کدخبر: ۴۴۸۷۷۸ //
آشپزی| نکات آشپزی

نکات مهم و کاربردی| چطور کباب تابه ای نرم درست کنم ؟

کباب تابه ای یکی از غذاهای آسان و خوشمزه می باشد که بسیار سریع آماده می گردد. شما این غذا را می توانید به عنوان یکی از غذاهای مجلسی با برنج و نان سرو نمایید. برای اینکه کباب تابه ای سفت نشود بهتر است که راهکارهای متفاوت جلوگیری از سفت شدن کباب های تابه ای را بشناسیم.

نکات مهم و کاربردی| چطور کباب تابه ای نرم درست کنم ؟
به گزارش فرتاک نیوز،

کمتر فردی پیدا می ‌شود که این غذا را دوست نداشته باشد. چرا که این غذا بسیار خوشمزه می باشد و در کمترین بازه زمانی تهیه می گردد. همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

چربی گوشت تاثیر و تاثیر آن روی نرمی کباب تابه ای

برای اینکه کباب تابه ای سفت سفت نشود باید چربی گوشت را به اندازه انتخاب نمایید. اگر چربی گوشت شما کم باشد باید به آن یک عدد تخم مرغ اضافه نمایید. زمان پخت کباب تابه ای درب تابه را باید ببندید. بهترین گوشت جهت تهیه کباب تابه ای گوشت گوسفند و گوساله به صورت ترکیبی می باشد. اگر تنها از گوشت گوساله استفاده می کنید باید بدانید که کباب تابه ای شما سفت می شود. جهت پخت کباب تابه ای ابتدا باید حرارت را زیاد کنید. پس از آنکه دو طرف کباب به خوبی سرخ شد نیاز است که حرارت را کم نمایید.

حرارت و تاثیر آن روی پخت کباب تابه ای سفت

اگر از ابتدا حرارت زیر ماهیتابه کم یا متوسط باشد کباب شما آب می ‌اندازد که این مسئله منجر به خشک شدن کباب تابه ای خواهد شد. بسیاری از افرادی که می خواهند کباب تابه ای خوشمزه درست کنند مقدار مواد را اندازه گیری می نمایند. برای اینکه کباب تابه ای سفت نشود باید آب پیاز را به اندازه درون مواد نگه دارید. کتلت های سیب زمینی بدون آب پیاز خوشمزه می شوند، اما کباب تابه ای با آب پیاز خوشمزه تر خواهد شد. بسیاری از افرادی که نمی دانند دلیل سفت شدن کباب تابه ای چیست امکان دارد آب پیاز خود را بگیرند.

دقت داشته باشید که جهت پخت کباب تابه ای باید زیر ماهیتابه را زیاد کنید. برخی از افراد بر این باور هستند که اگر زیر غذا کمتر باشد غذا خوشمزه تر می گرد.  در مورد پخت کباب تابه ای این مسئله صدق نمی ‌کند و باید ابتدا زیر ماهیتابه را زیاد نمایید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
آیا این خبر مفید بود؟
کدخبر: ۴۴۸۷۷۸ //
ارسال نظر
 
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان