-
شناسه خبر 190511

با گذشت هجده دوره از مسابقات لیگ برتر، این تیم استقلال است که در مجموع امتیازات و دیگر آیتم‌ها از همه تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات پیش است.

به گزارش فرتاک نیوز،

تیم فوتبال استقلال تهران در فصل هجدهم از لیگ برتر پس از پرسپولیس و سپاهان در سکوی سوم این مسابقات قرار گرفت.  

آبی پوشان که در هر هجده دوره از این مسابقات حضور داشتند، در پایان فصل هجدهم این مسابقات با ۹۸۶ امتیاز عملکردی بهتر از همه تیم‌ها داشته‌اند. پس از آبی پوشان، پرسپولیس با ۹۲۸، سپاهان با ۹۱۱ و ذوب آهن با ۸۴۴ امتیاز دیگر تیم‌های برتر در مجموع این مسابقات هستند. 

بیشترین بازی؛ استقلال به همراه پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات حضور داشتند تا با ۵۵۲ بازی دارای بیشترین بازی در این مسابقات باشند. فولاد خوزستان با ۵۱۸ بازی نزدیک‌ترین تیم به این ۵ تیم است. 

بیشترین پیروزی؛ استقلال بیشترین تعداد پیروزی در همه ادوار گذشته لیگ برتر را هم در اختیار دارد. آبی پوشان در تمام این ۱۸ دوره ۲۷۱ بار پیروز شده‌اند تا رکورددار داشتن بیشترین پیروزی در مسابقات باشند. پرسپولیس با ۲۵۴، سپاهان با ۲۴۵ و ذوب آهن با ۲۱۹ امتیاز دیگر تیم‌های پر پیروزی لیگ برتر هستند. این چهار تیم تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات توانسته‌اند بیشتر از ۲۰۰ بار برنده از زمین خارج شوند. 

بیشترین شکست؛ بیشترین شکست در همه ادوار گذشته لیگ برتر نصیب تیم سایپا شده است. نارنجی پوشان یکی از ۵ تیمی هستند که در هر ۱۸ دوره مسابقات حضور داشتند و ۵۵۲ بازی هم در این مسابقات دارند. آن‌ها با ۱۸۴ شکست دارای بیشترین شکست در تاریخ این مسابقات هستند. پیکان با ۱۴ دوره حضور در لیگ برتر و ۴۲۸ بازی، ۱۷۶ بار شکست را تجربه کرده و بعد از سایپا دومین تیم پر شکست این مسابقات است. ملوان با ۱۷۰ و راه‌آهن با ۱۴۹ شکست دیگر تیم‌های پر شکست در لیگ برتر هستند.

بهترین خط حمله؛ استقلالی‌ها در خط حمله هم حرف اول را می‌زنند. آبی‌ها با ۸۱۳ گل زده بهترین خط حمله همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارند. همچنین استقلال تنها تیم لیگ برتری است که بیشتر از ۸۰۰ گل در این مسابقات زده است. استقلالی‌ها به طور متوسط در هر بازی ۱/۴۴ گل در هر بازی زده‌اند. سپاهان با ۷۸۷ گل زده دومین خط حمله همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارد و پرسپولیس با ۷۷۷ گل سومین خط حمله خوب این مسابقات را دارد. 

بهترین خط دفاعی؛ عنوان بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر هم در دست استقلالی‌هاست. آبی‌ها که در این مسابقات ۵۵۲ بار به میدان رفته‌اند، مجموعاً ۵۰۵ گل خورده دارند. آبی‌ها به طور متوسط یک گل خورده به ازای هر ۹۹ دقیقه خورده اند که با این آمار بهترین خط دفاعی نیز به آن‌ها می‌رسد. پرسپولیس و سپاهان نیز ۵۳۴ بار دروازه شان باز شده و آمار گل‌های خورده آن‌ها به ازای هر ۹۳ دقیقه یک گل است. سپاهان و پرسپولیس بعد از استقلال دارای بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر است. 

بهترین تفاضل گل؛ طبیعی است وقتی رکورد بیشترین گل زده و کمترین گل خورده در دست استقلال باشد، بهترین تفاضل گل هم به این تیم تعلق بگیرد. استقلال با تفاضل گل ۳۰۸ نه تنها برترین تفاضل گل این مسابقات را دارد، بلکه تنها تیمی هست که تفاضل گلش بیشتر از ۳۰۰ است. سپاهان با ۲۵۳ و پرسپولیس با ۲۴۳ پس از استقلال دومین و سومین تیم برتر در آیتم تفاضل گل است. 

جدول برترین‌های همه ادوار لیگ برتر به شرح زیر است:

23

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار