-
شناسه خبر 3958

استاندار البرز با بیان این‌که امسال در سخت‌ترین شرایط هم اجازه ندادیم نیروگاه منتظرقائم از مازوت استفاده کند، گفت: مدیریت این نیروگاه باید به فکر تغییر کلی نوع سوخت باشد.

 به گزارش فرتاک نیوز ؛ «سیدحمید طهایی» گفت: یکی از مسائل مورد تأکید در این زمینه آلودگی هوای استان است.

وی افزود: اما بحثی که وجود دارد این است که فقط استان البرز و کلان‌شهر کرج نیست که به این تعطیلی نیاز دارد و کلان‌شهرهای زیادی هستند که خواهان تعطیلی پنج‌شنبه‌ها هستند.

استاندار البرز ادامه داد: در این میان استدلال ما این بود که کرج با واقع شدن در نزدیکی پایتخت بیشتر از کلان‌شهرهای دیگر تحت‌تاثیر قرار گرفته است اما گفتند وقتی بحث کلان‌شهرها مطرح می‌شود کرج هم یکی از همان کلان‌شهرهاست که نزدیک تهران واقع شده است.

مسئول اجرای امور عمومی در استان البرز خاطرنشان کرد: با همه اینها ما در یک بسته جدید و در سطح ملی در حال پیگیری این موضوع هستیم و علیرغم استدلال هیئت دولت مبنی بر این‌که تعطیلی پنجشنبه برای یک کلان‌شهر قابل اجرا نیست باز هم گزارش جدیدی تهیه شد تا شاید بتوانیم برای آن مجوز بگیریم.

نماینده عالی دولت در استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر اقدامات انجام شده برای کنترل آلودگی هوا در استان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات دخیل در آلودگی موضوع سوخت است از همین‌رو در استان البرز به خصوص دو شهر کرج و فردیس از بنزین یورو 4 استفاده می‌شود.

وی با ابراز نارضایتی از سیستم حمل و نقل عمومی در البرز تصریح کرد: خود شهرداری هم از این وضعیت راضی نیست بنابراین امیدوارم در این بخش و نه فقط در بحث تعمیر و نگهداری بلکه تغییر ناوگان اقدام شود.

طهایی از تأثیر نصب کاتالیست‌های کاهش آلاینده‌ها بر روی خودروها گفت و خاطرنشان کرد: این کاتالیست هزینه زیادی ندارد اما تسهیلاتی برای نصب آن در نظر گرفته شده است بنابراین امیدوارم تاکسیرانی و رانندگان با این برنامه همراهی کنند.

استاندار البرز با بیان این‌که موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوای استان تأثیر زیادی دارند گفت: آلودگی این وسائل نقلیه حتی از خودروها نیز بیشتر است، بنابراین برقی شدن موتورسیکلت‌ها در استان را تشویق می‌کنیم.

این مسئول در ادامه  با بیان این‌که امسال در سخت‌ترین شرایط هم اجازه ندادیم نیروگاه منتظرقائم از مازوت استفاده کند، گفت: مدیریت این نیروگاه باید به فکر تغییر کلی نوع سوخت باشد.

طهایی با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد در کلان‌شهر کرج یادآور شد: بخش دیگری از مسئولیت کاهش آلودگی هوا بر روی دوش رسانه‌هاست تا فرهنگ عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی را در مواقع حساس گسترش دهند.

 

 

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار