-
شناسه خبر 2

رئیس شورای عالی استان ها گفت: از رقم 30 میلیارد تومانی مالیات بر ارزش افزوده عوارض، 2 درصد به شوراهای فرداست اختصاص خواهد یافت.

به گزارش فرتاک نیوز، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها در سی و چهارمین اجلاس عمومی شوراها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بررسی برخی از مصوبات در هفته های گذشته تأخیر داشته ایم، اظهار داشت: یکی از نماینده های استان سمنان به دلیل درگیری های شخصی از نمایندگی استعفا داد و عضویت شخص دیگری در شورای عالی استان ها به تصویب رسید.

وی با اشاره به دستور جلسه این اجلاس، افزود: در این جلسه طرح دو فوریتی تبصره 3 ماده 39قانون مالیات بر ارزش افزوده عوارض به تصویب رسید و از این پس سهم 2 درصدی این عوارض به شوراهای فرادست اختصاص داده می شود.

چمران اضافه کرد: شورای شهرستان ها هیچ بودجه ای نمی تواند در خصوص مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنند چرا که این طرح برای شوراهای فرادست به تصویب رسیده است.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید آن را بررسی می‌کردیم موضوع نظارت اعضای شوراها بر دستگاه های اجرایی محلی مانند آب، برق و گاز و غیره است که در گذشته در خصوص آن سازو کاری نداشته ایم.

وی با اشاره به آسیب دیدن محصولات کشاورزی در تعدادی از استان ها، افزود: در خصوص این موضوع نیز نامه ای به دکتر روحانی رئیس جمهور کشور ارسال خواهد شد تا نسبت به وضعیت و حل مشکلات استان‌ها اقداماتی انجام دهند.

وی گفت: نظارت شوراهای فرداست بر شوراهای محلی هنوز عملی نشده اما 9 بند آن در این جلسه بررسی شده است.

چمران افزود:  بر اساس برآوردها میزان مالیات بر ارزش افزوده 30 میلیارد تومان برای کل کشور است که 2 درصد آن به شوراهای فرداست اختصاص میابد.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار