-
شناسه خبر 160296

قدمی درباره وضعیت بودجه آموزش و پروش در سال ۹۸ تصریح کرد: بودجه خوب بسته شده است و ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم.

به گزارش فرتاک نیوز،

مجید قدمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره وضعیت  معلم رابط در مدارس مجری طرح تلفیقی اظهار کرد: امسال در شروع سال تحصیلی به دلیل کمبود نیروی انسانی بخشی از معلمان رابط به کلاس های درس مدارس خاص هدایت شدند تا مشکل نیروی انسانی تا حدی برطرف شود

وی ادامه داد: برای کاهش مشکلات و چالش های مربوط به معلمان رابط برای معلمان دوره ابتدایی محتوای آموزشی تولید کردیم که معلمان به طور خود آموز نحوه مواجهه با دانش آموزان نیازهای ویژه را دریابند.

قدمی با اشاره به اینکه به تعداد معلمان مشمول طرح محتوای آموزشی در اختیار آنها قرار گرفته است، گفت: این محتوهای آموزشی برای مدارس دولتی و غیردولتی در نظر گرفته شده است و بسته های آموزشی را حتی به استان ها ارسال کردیم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: چنانچه محتوای آموزشی به دست معلمان نرسیده باشد می توانند با سازمان ارتباط بگیرند و هفت دی وی دی با محتوای آموزشی را دریافت کنند.

وی درباره وضعیت کمبود معلم گفت: هر ساله حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ نفر خروجی داریم، اما ورودی از دانشگاه فرهنگیان ۳۰۰ نفر است یعنی سالیانه با ۵۰۰ کمبود نیرو مواجهیم و باید به هر شکلی همچون استخدام آزاد یا حق التدریس این خلا را جبران کنیم.

انتظار از سازمان مدیریت برای تخصیص کامل اعتبارات

قدمی درباره وضعیت بودجه آموزش و پروش در سال ۹۸ تصریح کرد: بودجه خوب بسته شده است و ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان گفت: پیش بینی اعتبارات برای سرویس ایاب و ذهاب خوب بوده اما مشکل اصلی تخصیص اعتبارات است و همین حالا در تخصیص ۹ ماهه، ۳۰ میلیاردتومان از اعتبارات مربوط به خدمات حمایتی و هزینه ایاب و ذهاب داده نشده است که این موضوع ما را دچار مشکل کرده است و  از  سازمان مدیریت  می خواهیم تا تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات را مورد توجه  دهد در غیر این صورت مدارس ما با مشکل مواجه می‌شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار